Декретна відпустка чи ув’язнення?

Скільки вже років люди сперечаються про декрет? Здавалось би, цілу вічність. Кожен намагається пояснити свою думку. Проте, час іде, все більше жінок наймають нянь чи залишають дітей з родичами, а самі виходять на роботу.

Чому вони відмовляються від того так званого чоловіками «благодатного відпочинку»? Можливо, тому, що реальність зовсім інша.

У мене 2 дітей. Одному 5 років, іншому 2. От так от я потерпаю вже другий декрет. Одного разу сперечалась з бездітною коліжанкою під під’їздом.

Вона вважала, що нічого такого нема у цьому часі. Насолоджуєшся дітьми, граєшся собі з ними. Що я могла зробити. Звісно ж перечисляла свої аргументи.

-Ти не розумієш. Це час, коли ти не належиш собі. Ти не працюєш, тож діти тільки на тобі і більше ніхто не допоможе. Ти увесь час в певному просторі з тими самими людьми. У тебе кожен день геть однаковий. Ти живеш не за своїм графіком, а за їхнім. Кожного дня вони прокидаються рано, і у тебе немає іншого виходу. Не попросишся у них поспати.

-Та годі тобі. Ти перебільшуєш.

-Зовсім ні. Далі починаються зуби. І у цей період ти залежиш від чужого настрою. Навіть якщо ти не винна, а дітям так захотілось, то вони на тобі відіграються. Ти постійно мусиш прибирати, збирати, перекладати і так усе по колу.

-Та й без дітей лад мусиш підтримувати. Що тут такого?

-Нічого, просто ніхто не насипле тобі муку на щойно помиту підлогу. А у мене і таке буває.

-Ну так, це справді образливо. Але ж можна прослідкувати.

-Звісно, можна. Проте, варто навіть не кліпати. Тому, що одна мить і усе знову догори ногами. А…і ще. Можна 100 раз за день переживати мікроінфаркти. Коли дитина мчить і падає з розгону до скляного стола, лізе до вогню, плитки, хапається за праску чи намагається вилізти на підвіконня.

В цей момент повз нас проходив сусід, який сидів за дрібне пограбування кілька місяців у в’язниці. Він насправді не був грабіжником. Просто так сталось. Він це послухав трохи, а потім з розкритими очима ледве промовив.

-Знаєте, щойно подумав, що ви про в’язницю говорите. Я вам співчуваю, якщо це все правда. Бо у нас хоч вийти за гарну поведінку можна було.

Ми звісно ж посміялись, але щось у цьому є. Не так вже солодко і легко у декреті, як і в будь-якій справі. А ви як вважаєте?

 

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Декретна відпустка чи ув’язнення?