Мої батьки р0зійшлись, коли мені було 14 років, і досі вони не переносять одна одного, чим завжди псують мені настрій, бо люблю я їх однаково

Близько восьми років тому мої батьки розлучились. Причиною цього стали їхні стосунки, в яких вони обоє не поважали одне одного, з обох сторін були зради. Про те, що в тата є інша жінка, мама дізналась першою, ніж батько про маминого коханця, і відтоді вдома почався жах. Вони сварились ледь не щогодини, спали в різних кімнатах, і я не могла зрозуміти чому вони не розійдуться. Батьки мучили одне одного, і я це бачила, і також страждала. За місяць вони подали документи на розлучення, і тато просто пішов з дому.

Ми з ним часто бачились, хоч і мама була проти. Вона часто намовляла мене проти батька, а він своєю чергою те ж саме. Хоч я й була вже дорослою, та однаково через це страждала. Мені було важко чути, як мама називає тата “козлом”, а він її “тупою”.

Я любила їх однаково, і ніколи не розуміла, як можна бути такими сліпими — своєю ненавистю одне до одного вони мучили мене.

На моє шістнадцятиріччя я запросила родичів до нас додому. Ми весь день готували з мамою, накривали на стіл, і коли почали проходити гості, я їй сказала, що чекаю ще й на тата, якого я також запросила. Того вона завела мене в кімнату, і сказала, що більше не терпітиме такої ганьби, і наступного разу, якщо я без її дозволу запрошу батька туди, де буде присутня вона, то все, що залишиться їй зробити — це зібрати речі та піти.

Той день я запам’ятала як найгірший день народження, бо мама сиділа, зціпивши зуби, і на кожну репліку батька, вона закочувала очі та голосно цмокала. Гості лиш переглядались між собою, спостерігаючи за цією картиною. Вечір був зіпсований, настрою у мене не було, і ніяких днів народжень мені більше не хотілось.

Я любила ходити до тата в гості, хоч він і жив там зі своєю дівчиною, з якою зустрічався під час стосунків з мамою. Ми багато гуляли із ним, грали в настільні ігри, що мені дуже подобалось. Та кожен раз, коли я вкотре збиралась зустрітись із татом, мені доводилось вислуховувати скандали від мами.

Згодна, зрада батька її дуже розчарувала, але й вона не свята, чому тоді в них таке ставлення одне до одного?

Коли мені було 18 років, у батька народився син Микита, і я дуже любила з ним гратись, особливо, коли він був ще малюком. Ми часто гуляли з батьком, поки малюк спав у колисці. Він мій братик, і я дуже люблю його.

Моє хороше ставлення до Микити також дратувало маму. Маму дратувало все, що пов’язане з татом — це цілком природно…

Коли мені стукнув 21 рік, я поїхала на роботу закордон. Там я пробула рік, і встигла заробити собі на квартиру. Невеличку, однокімнатну, але свою. Зробивши там ремонт, я запросила найрідніших на новосілля. Відразу попередила маму з татом про те, що вони обоє запрошені.

Злості мами не було межі, оскільки вона ніяк не могла зрозуміти того, що батька я люблю так само сильно, як і її. Тато також сказав, що не дуже хоче, аби “та навіжена” зустрічалась з його новою сім’єю, бо “Микита, мабуть, вийде з хати переляканим…” – так сказав він.

Моїй злості не було меж. Того вечора, коли почула від них все це, я дуже плакала. Хоч мені вже й 22 роки, я все ще їх дитина, а вони дорослі люди, які протягом восьми років не можуть помиритись, хоч обоє були не найкращими сім’янинами.

На новосілля було запрошено не так багато людей — лише найближчі, а вони (батьки) поводяться, наче безтолкові діти, роблячи мені боляче. Я не могла запросити когось одного, хоч, впевнена, вони на це розраховували. Якщо покличу сім’ю батька — образиться мати, запрошу тільки маму — буде ображеним тато.

Стільки часу я терпіла ці їхні непорозуміння та сварки, вислуховувала щоразу порцію, вибачте, лайна, про обох, що більше не збираюсь цього терпіти.

Наступного ранку я подзвонила мамі, а потім батькові, і сказала, що вони обоє можуть не приходити, бо більше терпіти це все у мене немає сил. Нехай сваряться, та хоч плюють одне одному в очі, але мене у все це не вплутують. “Не хочете — не приходьте. Я не запрошую ні тебе, мамо, ні тебе, тату, бо це чергове свято, яке буде зіпсоване, якщо ви обидва прийдете сюди. Не хочу цього.” – так я все сказала їм.

Того дня я не розраховувала, що хтось із них прийде, оскільки вони могли образитись на мої слова, але мене це більше не тривожило. Та, моє здивування, вони обоє з’явились у мене вдома. Може, їм стало совісно за свою поведінку… Але мама жодного разу не перекривила батька, поки ми сиділи за столом, і не дивилась на нього косо.

Можливо, все це сказати їм потрібно було раніше, і я б не переживала через їхні стосунки щоразу.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Мої батьки р0зійшлись, коли мені було 14 років, і досі вони не переносять одна одного, чим завжди псують мені настрій, бо люблю я їх однаково
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.