Щодня дивлюсь на своїх дітей, і думаю про те, що зовсім вони виховані погано. Не знаю, моя це провина чи ні, але ні син не може забезпечити свою сім’ю нормально, ні донька. Живе зі мною зі своїм чоловіком та дітьми, так ще й я мушу почуватись, наче в гостях

У нас у шлюбі з чоловіком народилось двоє дітей. Всі мої подруги заздрили мені, бо я мала прекрасну сім’ю. Мій Олексій заробляв хороші гроші на той час, ми завжди жили непогано, згодом отримали трикімнатну квартиру. Я працювала лікарем, тому також мала хорошу заробітну плату. Мої діти нічого не потребували, окрім нашої з чоловіком уваги, але тут нічого ми не могли зробити: або добре живемо, і ні в чому собі не відмовляємо, або я виховую дітей, і фінансовий стан у нас трохи гірший.

Звичайно, що я обрала працювати, до того ж діти вже були не грудні. Старший син ходив до школи, а молодша була в садочку. Я навіть не впевнена, чи можна було так взагалі зробити, аби мати гляділа дітей — тоді час був такий, що всі працювали…

Чоловік часто їздив у відрядження на кілька місяців, і мої сили часто були на межі, бо все звалилось на мої плечі: робота, прибирання, куховарство. Так ще й діти слухати не хотіли. Донька не допомагала мені, а син вічно десь гуляв з друзями.

Звичайно, гроші ніколи не замінять батьків, і я це прекрасно розумію, але нічого тоді вдіяти не можна було.

Згодом діти підросли, і син знайшов собі дівчину Аню. Не знаю як, але вони почали жити разом у її квартирі, хоч він ніде не працював. Тобто Аня забезпечувала його у всьому, і допомагала трохи її мама. У них народилась донька, а мій син ніяк не йшов на роботу. Я з ним скільки разів говорила, а йому було все байдуже… “Ну, – думаю, – нехай! Не хоче працювати — його проблеми.” До того ж він мені стільки наговорив всього, що я навіть не хотіла його бачити в себе вдома.

Покладалась на доньку, що вона буде розумнішою, добре працюватиме, і знайде собі хорошого чоловіка, і житимуть вони спокійно, не те, що Аня. Але що ж ти зробиш! Вийшла заміж за незрозуміло кого! Живуть вже хто зна скільки років у мене вдома, наробили дітей, а я ще й годувати їх повинна, бо й чоловік доньки на роботу ходити не дуже любить. Він працює тоді, коли йому хочеться і є настрій.

Вони живуть в нашій з чоловіком квартирі, ще й примудряються з нами сваритись, бо, бачиш, все їм не так! То ходжу я голосно, то їсти зроблю “щось смердюче”!

Одного разу донька взагалі назвала мене лайливим словом, і послала якомога далі. Тоді я не витримала, і сказала, аби вони всі забирались з моєї квартири, і йшли, куди захочуть. І знаєте, куди вони пішли? Вони пішли жити в однокімнатну квартиру Ані! Звичайно, що брат прийняв свою сестру, і вони тиждень жили семеро людей в одній кімнаті. Чому тиждень? Бо довше не витримали, і повернулись до мене.

Згодом було ще багато сварок, де я опинялась винною. Та моя донька сказала мені якось: “Хочеш, аби ми не жили тут, то купи нам квартиру!”. У мене тоді щелепа відвисла, бо це сказала мені 35 річна людина, в якої є вже чоловік. Звичайно, ми могли б їм докласти якихось кілька тисяч на купівлю житла, але в них навіть половини суми не було! І вона має ще совість, аби прийти і сказати: “Купи!”?

Про що вони взагалі думають? Доньці мого сина вже 20 років, а вони й досі не купили собі квартиру, не кажучи вже про допомогу власній дитині. Сину доньки вже 17, а вона й досі каже мені, що це я маю купити їм житло.

Не розумію, коли я припустилась помилки, що мої діти виросли такими? Вони не хочуть працювати, ні до чого не прагнуть, а тільки й чекають, мабуть, коли ми з чоловіком підемо на той світ, аби поділити нашу трикімнатну квартиру.

Шкода, що так вийшло, бо я сподівалась, що мої діти виростуть розумними та цілеспрямованими, а вони, наче слимаки, яким добре всюди.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Щодня дивлюсь на своїх дітей, і думаю про те, що зовсім вони виховані погано. Не знаю, моя це провина чи ні, але ні син не може забезпечити свою сім’ю нормально, ні донька. Живе зі мною зі своїм чоловіком та дітьми, так ще й я мушу почуватись, наче в гостях