Те, що Василь Миронович не мій батько я дізналась в 14 років. Про це мені розповіла моя мати.

Рідного тата я ніколи не бачила та й не побачу – за рік роки після розлучення він загинув в автокатастрофі. Мені тоді було трохи більше трьох років і мати вже була одружена вдруге. Жили ми в мирі та злагоді до дня мого весілля.

Я ніколи не відчувала, що мене виховує чужа людина – вітчим завжди ставився до мене нормально. Не було сильної любові, але й не ображав і на цьому дякую. Я сприймала це як належне і спирала все на його характер – чоловік він стриманий, неговіркий та не дуже любить проявляти свої емоції.

Тим паче коли у мене народився молодший брат я теж не помічала за вітчимом особливої любові чи бажання бавитись з дитиною. Є – то й добре. Ми до такого звикли і ніколи не вимагали більшого. Зате мати нас постійно тішила подарунками, обнімала та цілувала ніби за двох. Особливо я відчувала її підтримку – коли мала була, то не дуже розуміла чому. Зараз мені зрозуміло, що мати хотіла підтримати мене за обох батьків, щоб я не відчувала себе покинутою.

Сім’я у нас була середньостатистична – батьки працювали на завод. Жили ми не багато, але й не бідували. На щастя я своїми силами вступила до університету, де й зустріла свого чоловіка – він на два роки старший за мене.

Після трьох років стосунків ми вирішили одружитись. На велике та пишне свято у нас грошей не вистачало, тому зробили вечірку тільки для рідних та друзів. Здавалось би, свято було веселим – але вітчим все зіпсував. Він дещо перебрав з алкоголем, після чого вирішив сказати тост перед усіма гостями. Спочатку він бажав нам щастя і всього хорошого, а потім пригадав і не надто приємні речі. Почав розповідати, що взяв маму з «багажем» і був змушений годувати чужу дитину. Що дав мамі умову – я не повинна заважати йому. І весело казав, що мама виконувала його умови, бо боялась залишитись на вулиці з дитиною. Назвав мене невдячною, бо частенько псувала йому настрій. Одне його тішило – народження сина та продовжувача його. А ще сказав, що радий, бо я злізла з його шиї і йому не доведеться більше годувати мене.

Сказати, що мені було соромно та образливо – не сказати нічого. Мій чоловік не витримав та просто вигнав Василя Мироновича геть – той і не зрозумів чому, бо був надто п’яний. Вечірка продовжилась, але осад залишився. Гості удавали, що не помітили нічого. А я – що це мене взагалі не зачіпило. Але це не правда – потім я тихо плакала на плечі у чоловіка.

Після того ми рідко приходили у гості до батьків – хоч мати просила вибачення і спихала все на алкоголь. Але моя образа сильніша за її слова. Я б і хотіла пробачити, але не можу. Ви б удали, що нічого не було, чи теж би перестали спілкуватись?

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Те, що Василь Миронович не мій батько я дізналась в 14 років. Про це мені розповіла моя мати.
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.