Тобто ти хочеш сказати мені, що твій син, працював у мене як «робочий»?

У моєї сестри був чудовий син. Жили вони в сусідньому місті. Настав час йому вступати до вишу й він пройшов на державну форму навчання в університет, що знаходиться біля мене. Я запропонував, щоб він жив в мене.

Сестра погодилась. Тим більше Артем теж був не проти, зекономив гроші батьківські. Ми стали з ним дуже близькими. Хлопець завжди запитував у мене поради, як залицятись до дівчини, яка йому подобається. А ще, Артем дуже мені допомагав по дому. Прибирав й готував їсти, говорив, що йому це дуже подобається. Навчання у нього теж вдавалось, проблем ніяких не виникало, усе встигав. Я думаю, таким чином він дякував мені.

Якось моя сестра заїхала нас провідати. Перевірити, як справи в Артема з навчанням чи пари не пропускає та чи все зробити встигає. Та тут мене очікував сюрприз. Мені почали говорити, що Артем не просто жив у мене, а мав певні повноваження: прибирав, готував, прав речі – робив усе це за гроші, які я йому заборгував за рік часу. Ліда, моя сестра, почала їх у мене вимагати, щоб я розрахувався з сином. Такого повороту подій я взагалі не очікував, аж ніяк.

– Брате, усе справедливо. Ми тобі зробимо знижку, — говорила мені сестра.
– Там не так і багато буде, ти ж не скнара.
Артем сказав, щоб я зайшов на сайт клінінгової компанії, тому що він брав ціни з їх прайсу. З того шоку мені стало цікаво, які ж розцінки за те все.
Сказати, що я був вражений, це нічого не сказати. До кінця думав, що це якийсь розіграш.

– Якщо можете віддати мені кошти вже, придбаю собі автомобіль. Дуже давно хотіла. Зможу Вас підвозити по справах, — промовив мій племінничок до мене.
– Ну як тобі геть складно все одразу. Давай частинами. Ми ж все-таки не чужі люди один одному, братику. Або продай свою частину землі, яку батьки на тебе записали. Я думаю цього якраз вистачить, щоб тобі віддати нам борг. І забудеш про це все.
Я думав, що свідомість втрачу від того шоку.
– Ти серйозно? Це все не жарт? – запитав я з надією почути позитивну відповідь.

– Бачу, що ні. Ну гаразд. Тоді я Вам скажу так. Оренда мого житла буде 5000 тисяч гривень в місяць. Помножимо на час скільки Артем жив у мене. Й виходить більше на 10 000 тисяч гривень, того, що я мав якби Вам віддати. Враховуючи, що він, інколи, носив мій одяг, я міг би порахувати вам чималу суму за зношуваність речей, але робити цього не буду. Совісті й здорового глузду вочевидь у мене набагато більше, ніж у Вас обох разом взятих! Та це ще не все! На відмінну від Вас я до такого рівня опускатися не буду й ніяких грошей, ясна річ, не візьму. Та на цьому наші родинні відносини й закінчуються. Не думав, що колись опинюсь у подібній ситуації. Гадав, таке лише у фільмах буває. Тому збирай свої речі, Артеме, забирай свою матусю, та що «сестра» моя та йдіть під три чорти з мого дому! Зрозуміли?!

– Ти що взагалі? Ніяких грошей ми тобі й так не дали б! – відповіла мені сердито сестра.
– Чому це не дали б? А в кого ти б безкоштовно дитя своє лишила? Хто б взяв його за так до себе на квартиру жити? – сказав я.
– Я тобі спочатку казала, що ти тепер як на курорті будеш, нічого не робитимеш, потім побачиш. За хатню роботу забудеш.
– З мене досить! Забирайте речі й щоб очі мої Вас не бачили – гаркнув я.

Після цього випадку ми взагалі не спілкуємось. Це мене найріднішу людину хотіли на гроші розкрутити. Навіть не подякували! Далеко підуть обох!

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Тобто ти хочеш сказати мені, що твій син, працював у мене як «робочий»?