У мене є старша сестра, від якої я постійно чула, що всі люди, які навчають дітей, абсолютно не вміють з ними спілкуватись.

“Я не можу терпіти більше їхніх криків! Чому вчителі думають, що ми змушені терпіти їхні знущання над дітьми? Це не так, те не так, їм взагалі реально якось вгодити? – Плачучи, говорила моя сестра Інна мамі. – А ти слухай, Аню, та запам’ятовуй: вчителям ніколи не догодиш, бо вони завжди будуть невдоволені твоєю роботою, як би добре ти не працював; їх не влаштовуватимуть твої знання, бо їх завжди буде мало, як би старанно ти б не виконував домашні завдання…” – Інна не встигла договорити, як її перебила мама.

– Досить! Перестань лякати мені дитину. Ти чому так сваришся? Навіщо розповідаєш такі нісенітниці?

– Нісенітниці? Ось, – тицьнула вона пальцем у відкритий зошит, що лежав на столі, – ось! Двійка! Я помилилась всього двічі, а вона сказала, що з такими успіхами я стану двієчницею. – голосно плакала сестра, – Ірина Василівна, вчителька української мови, просто жахлива! Я не хочу ходити до неї на уроки!

Інна лила гіркі сльози, а я спостерігала за всім, і боялась того дня, коли мені доведеться піти до школи, де страшні вчителі змушують плакати дітей через якісь писульки в зошиті.

Коли настав той день — Перше вересня, я йшла до школи зі спітнілими руками та лобом. “Злі вчителі, вони будуть сваритись, кричати на мене. Я ще не дуже добре читаю, і букви в зошиті виходять кривенькими. Боюсь. Боюсь. Боюсь” — такі думки супроводжували мене всю дорогу до школи. З моєї дитячої голови ніяк не виходив той вечір, коли моя чудова сестричка Інна плакала, сидячи над зошитом.

Та, на диво, вчителька, яка стала моїм класним керівником у 1 класі, була просто прекрасною. Вона щиро посміхалась до всіх дітей, розмовляла із нами, розповідала, що нам тут дуже сподобається, хоч у це мені зовсім не вірилось.

На диво, кожен урок проходив із нею чудово. Я розуміла весь матеріал, добре запам’ятовувала сказане вчителькою на уроці. Вона постійно підтримувала нас, її учнів, і повторювала той матеріал, який ми зрозуміли не дуже добре.

Дивно, але я ніколи не бачила Вікторію Владиславівну злою чи сумною. Посмішка ніколи не сходила з її обличчя. Завдяки цій прекрасній людині я почала пишатись собою та своїми досягненнями, оскільки чула її похвалу десятки разів за день. Часто її відношення до мене було набагато кращим, ніж відношення рідної мами.

Вчитель — це було покликання Вікторії Владиславівни. Думаю, нікому так не личила ця професія, як їй. Всі її учні обожнювали свою вчительку, а моя сестра повірити не могла, що класний керівник може були таким.

Вікторія Владиславівна навчала нас лише з першого по четвертий клас, а потім у нас з’явилась інша вчителька. Та я ніколи не забувала про неї. Після уроків мені хотілось забігти до неї в кабінет, аби розпитати про її нових учнів, а вона була й не проти, коли я приходила. На диво, вона завжди мала чим пригостити, розпитувала про мої досягнення

Навіть тоді, коли я закінчувала школу, мені хотілось в першу чергу привітати її з останнім дзвоником, а не тих вчителів, які навчали мене протягом усього шкільного шляху.

Вона прив’язала всіх своїх учнів до себе завдяки нитці любові та добра, якою “прошила” серце кожного з нас.

Зараз мені 30 років, і коли мої діти йшли до школи, я так сподівалась на те, що їм трапиться Вікторія Владиславівна на їхньому шляху. І, ви знаєте, це так і сталось. Моїй радості не було меж, оскільки мій син Віктор навчатиметься у цієї чудової людини.

Я обіцяла йому, що його навчання проходитиме легко та просто, адже моя перша вчителька пояснює просто чудово! Вона любить дітей, і це так важливо. У нас час так мало людей, які готові повністю віддатись своїй справі. Не вистачає тих, хто любить дітей, проведений час із ними, і не злиться через те, що часто вони бувають трошки бешкетливими.

Першого вересня, коли мій син йшов до школи, я купила величезний букет, і подарувала його Вікторії Владиславівні. Вона відразу мене впізнала, і ми обидві заплакали від щемливості моменту. Я надзвичайно вдячна цій людині за все, що вона мене навчила, і що вклала в мене!

Оцініть статтю
Червоний камiнь
У мене є старша сестра, від якої я постійно чула, що всі люди, які навчають дітей, абсолютно не вміють з ними спілкуватись.