– Ви його не правильно виховуєте, ну що з нього виросте?

Моя мама – жінка зі старою закалкою, коли вона нас виховувала з братом все було чітко й за правилами. Тоді був такий час і по іншому ніхто не вмів. Тому суворість та ремінь були основними виховними принципами.

Це зараз я вже дорослий і розумію, що було правильним, а що ні – та тоді з дітьми ніхто не панькався. Тим паче, що мама виховувала нас одна і все тягнула на собі. Зараз я захоплююсь нею, але коли був малий постійно страждав та плакав від несправедливих наказувань.

От скажіть – яка дитина не бешкетує? І це не залежить від віку, адже в кожній категорії є свій перехідний період до встановлення особистості та дорослішання. Та за будь-яку провину – сварка та ремінь. І не важливо – чи справді винен, чи ні, чи то низьку оцінку отримав, чи ненароком зробив якусь шкоду.

А ця коронна фраза “от виростеш, дякую скажеш – що людиною тебе виховала”. Можливо й справді хтось дякує, проте чи вартує цього зруйнована психіка? З часом я навчився не звинувачувати мамі й розуміти, що по іншому вона не вміла. Її так виховували, а вона нас. І я впевнений – мама це робила лише з найкращими намірами.

Я виріс, закінчив школу, університет та навіть одружився з коханою жінкою. От у нас народився син, йому вже 3 роки й він ще той бешкетник. Дивлюсь на нього і бачу себе в дитинстві. Проте вибрав не такий метод виховання який був у мене, а лагідний. Всі спірні питання стараюсь пояснювати синові та навіть, якщо це не допомагає – не сварюсь. Даю дитині бути дитиною з правом на помилку.

Можливо, така система виховання також є не досконалою, проте сподіваюсь, що завдяки цьому мій син виросте зрілою особистістю з власною думкою та поглядами.

Та коли мама побачила як ми виховуємо свого сина – одразу стала робити зауваження. Мовляв, так малий росте у вседозволеності й не пойми що з нього вийде. Переконувала, що нам потрібно бути суворішими та застосувати ті не надто м’ягкі методи.

Поки ми говорили, син вирішив зробити ревізію в шафках і порозкидав їжу з поличок. В принципі, нічого страшного – якісь макарони та гречка опинились на підлозі й він почав ними гратись. Ми з дружиною лиш посміялись і сказали, що так він розвиває дрібну моторику. Ну а що мали говорити? Сваритись? Не така вже й страшна ця ситуація – віником раз, раз і чисто. Головне, що син собі шкоди не зробив та не поранився.

А от мама ледь стрималась, щоб не закричати. Я бачив, як в ній все кипить і це просто не вписується в її рамки сприйняття. А коли вона сказала, щоб ми на якийсь час дали їй свого сина на перевиховання я мало не впав.

Так, у нас зовсім інше уявлення про виховання і ми ні в якому випадку не підійматимемо руку на свою ж дитину. Але чому ми повинні давати комусь це робити? Нехай і моїй матері, все одно – ні.

Звісно, ми відмовились від цієї пропозиції. Та добре, що живемо своєю сім’єю окремо й самі можемо вибирати як виховувати свою дитину, не підлаштовуючись під когось. А з мамою стараюсь не залишати малого навіть на годинку.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
– Ви його не правильно виховуєте, ну що з нього виросте?
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.