Я у родині менший син, але дивно, що все життя відчував ніби старший. Я завжди покладався на себе та свої сили, намагався допомагати батькам, на відміну від мого старшого брата, який все життя просидів на шиї у батьків і своїх дружину та дітей посадив. І ось, коли батьків нестало, вони йому ще й все майно відписали. Звісно без нього не пропаду, але враження, що мене в цій сім’ї кличуть лише коли допомога потрібна

Мій старший брат у свої більш як 40 років поводиться геть як мала дитина. З самого дитинства пам’ятаю, що я був самостійним, не потребував, клопоту батькам не завдавав, але все це робив мій старший брат. Він постійно потрапляв у якісь історії, звідки його виручали батьки або я, коли уже підріс. Та брат чим старший ставав, тим більше клoпoтy завдавав собі й людям.

Коли брат одружився, мені було 15 років. Батьки купили йому хату на іншому краю села, але не встиг я навіть вирости й покинути батьківський дім, як він із дружиною переїхали жити до батьків, бо брат невдало у щось вклався, а будинок був заставою. Так брат протринькав власне житло, навіть не власне, а уже своєї родини. Звісно ж у батьків не було грошей кожні кілька років купувати йому по будинку, тому залишили їх жити у себе. Та так і спокійніше було, щоб завжди під наглядом.

Я поїхав на навчання та й залишився жити у місті, тут і одружився. Їздив до батьків рідко, але намагався допомагати, передавати гроші, продукти, ліки. Коли мама занедужала, то спочатку її доглядав тато, але коли потрібно було перевести її в місто у лікарню, то доглядати її стали ми з дружиною. Як не старалися, але хвороба перемогла. Після смерті мами я став частіше їздити до батька, щоб була йому підтримка і щоб приглядати за братом, щоб нічого не накоїв. Та за кілька років захворів і тато. Брат говорив, що буде доглядати за батьком, але батько тихенько сам мене попроси, по можливості, або забрати або в лікарню покласти. Знав, що з моїм братом довго не протягне.

Ми забрали батька до себе в місто і доглядали його до останнього подиху. Помираючи батько дякував за те, що зміг дожити віку доглянутим і просив, щоб хата з подвір’ям лишилася брату, сказав, що я молодець і так не пропаду, в мене все добре, а йому потрібніше, бо іншого в нього нічого немає.

Мені не шкода тої хати й подвір’я, мені трохи досадно, що як тільки поміч потрібна, то батьки завжди до мене зверталися, а як пожаліти чи подарунки роздавати, то брата. Хіба це справедливо?

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Я у родині менший син, але дивно, що все життя відчував ніби старший. Я завжди покладався на себе та свої сили, намагався допомагати батькам, на відміну від мого старшого брата, який все життя просидів на шиї у батьків і своїх дружину та дітей посадив. І ось, коли батьків нестало, вони йому ще й все майно відписали. Звісно без нього не пропаду, але враження, що мене в цій сім’ї кличуть лише коли допомога потрібна
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.