Людмила все життя присвятила своїм дітям, спину гнула на тій фермі, у великий мороз пішки 7 кілометрів в одну сторону ходила, а дяки немає

Ніколи не думала Людмила Миколаївна, що зустріне свій 55-й день народження в самотності. Все її життя пройшло у важких робочих буднях, за якими й світу білого не видно було. Чоловіка ж у неї не стало давно, він пішов в інший світ, коли сину було 5, а донечці – 4. Дітки були ще маленькі, навіть в школу не ходили. Тож Людмилі довелось підіймати їх самій, а це було не легко.

Жінка жила в селі й роботи там, як такої, не було. Та односельчанки Людмили ходили пішки в сусіднє село працювали на фермі, жінка ж спочатку брезгливо ставилася до такої роботи й не хотіла туди йти, а потім – прийшлось. Тож одного дня вона закачала рукави й пішла працювати на ферму. Так і пропрацювала там всю свою молодість, бо іншого виходу не було. Діти хотіли їсти, а коли в школу пішли, то витрати побільшали: треба було й одяг купити, й взуття. Та хіба мало треба для дітей? А потім поступали в університет, то теж розраховували на допомогу матері – й сумку наготуй, та й грошей же дай з собою, бо де ще вони візьмуть.

Зараз же діти виросли, у кожного своя сім’я. До матері приїжджають рідко, тож Людмила Миколаївна все завжди робить сама: носить важкі мішки з картоплею в погріб, косить траву для кролів, носить важкі відра до свиней та й ще багато чого.

 

Ось недавно був у неї день народження, 55 років, то ні донька, ні син не приїхали її привітати, все зайняті чимось. А воно й образливо Людмилі, бо вона дітям життя своє віддала, спину гнула на тій фермі, у великий мороз пішки 7 кілометрів в одну сторону ходила – а дяка яка? Колись їй донька й сказала була: «це, мамо, твій вибір, ти сама так хотіла, диплома ж про вищу освіту не отримала, то на ферму й пішла».

Життя заставило зробити такий вибір, бо треба було якось прогодувати малих дітей. А потім їх вивчити. Та бачиш, вони цього не оцінили, не зрозуміли, що мати зробила все – аби тільки у сина з донькою було краще майбутнє і був той диплом.

Якось до жінки частенько почав заходити один чоловік з сусіднього села, начебто допомогти щось, а то й просто поговорити. І так вийшло, що між Людмилою Миколаївною та Матвієм Петровичем виникли почуття, спочатку дружби, а потім і більше за неї. Чоловік був розведений давно, жив в самотності, як і Людмила. Ходив він до неї, а згодом запропонував одружитися. Жінка спочатку соромилася цього, а потім обдумала все і вирішила погодитись.

Людмила Миколаївна зателефонувала своїй доньці й поділилась з нею своїм щастям. Вона ж, на диво, підтримала матір і пообіцяла приїхати й влаштувати святкову вечерю в честь маминого заміжжя. На радощах від розмови з донькою Людмила вирішила невідкладно подзвонити ще й сину. Та його реакція на почуте не порадувала жінку. Він сказав: «ти що, мам, не чуди, нащо тобі заміж? А як дім ми потім ділити будемо? Чи ти вирішила у нас забрати все?» Жінка на це нічого не відповіла. Заплакала й мовчки поклала слухавку, вона не хотіла більше розмовляти з ним.

Людмила все одно зробила все по своєму, вийшла заміж і живе тепер у свого чоловіка. А свій же будинок переписала на сина с донькою й це було останнє, що вона робила для них. Надалі – все буде тільки для себе самої.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Людмила все життя присвятила своїм дітям, спину гнула на тій фермі, у великий мороз пішки 7 кілометрів в одну сторону ходила, а дяки немає
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.