Бабуся намагалася пояснити внучці, що не можуть бути однаковими

Юлія виховувала двох дітей: сина та дочку. Чоловіка практично ніколи не бувало вдома, бо він їздив на заробітки. Тут роботу важко було знайти, щоб повністю забезпечити дружину та двох дітлахів. А Юля працювала на державній роботі, тому заробітна плата була не надто високою.

Колись Юля дуже добре вчилася в школі. На відмінно знала іноземні мови, точні науки – середньо, проте двійок не мала ніколи за всю історію навчання у школі. Вчителі пророкували їй велике майбутнє з такими знаннями. Проте, недаремно, кажуть, що ми плануємо, а Бог керує. Дівчина закінчила столичний університет, отримала ступінь магістра. Саме в той час вона якось приїхала додому, там вийшла з подругою в кафе, познайомилася з симпатичним хлопцем – теперішнім чоловіком Павлом.

Після тієї зустрічі Юля більше не хотіла ні на секунду залишатися в столиці чи думати про майбутню кар’єру. Павло довго відмовляв дівчину переїжджати назад до рідного невеличкого містечка, навпаки пропонував самому поїхати до столиці. Він запевняв, що у великому місті легше знайти роботу, та й удвох не так страшно. Та Юля навіть чути цього не хотіла. Вона не бажала скидатися по орендованих чужих квартирах, а в думках вже була нареченою на власному весіллі.

Павло здався таки та через рік вони дійсно святкували своє весілля. Дівчина знайшла роботу в державній установі – нехай не висока зарплата, проте все стабільно та спокійно. Після того Юля пішла в один декрет, потім в другий.

Тепер діти Юлі та Павла обоє школярі. Вона намагається вижати з них найбільше. Проте, якщо донька ще гарно вчиться, то синові зовсім не дається наука. Юля не раз зривалася, кричала, навіть обзивала сина через те, що йому щось не дається чи приніс недобру оцінку зі школи.

Бабусі Юлі якось стала свідком однієї з таких сварок. Тоді сказала лагідно внучці:

– Він не може бути таким, як була ти. Чи таким, як його сестра. Можливо, йому потрібно до такого рівня ще йти довго. Можливо, він взагалі буде зовсім іншим. Не можуть люди всі бути однаковими. Не тримай зла на сина. Не кричи. Може бути так, як у випадку з тобою Твоя дочка гарно вивчиться, закінчить інститут та й повернеться до рідного міста. А син може стати ще кращим, досягнути більших висот. Справа зовсім не в оцінках та відмінних знаннях численних формул та правил.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Бабуся намагалася пояснити внучці, що не можуть бути однаковими