До тата прийшла тітка Аня, дочку відправили гуляти опівночі

Хоч вже було за північ та я вирішила збігати у цілодобовий супермаркет за продуктами. Завтра ж будуть гості, а я допізна працювала і не встигла придбати все необхідне – а готувати ой як багато. Зібралась і пішла. І ось, у сусідньому дворі, бачу дівчинку років 13. З вигляду охайна, хоч і бідно одягнена, сидить на лавочці та читає книгу. Вдень я б і уваги не звернула, але ж не серед ночі.

Я не замислюючись підійшла.

– А що ти тут робиш так пізно? Де твої батьки?

Дівчинка знітилась, розгубилась й опустила очі.

– Ти бачила яка година? Твої батьки в курсі де ти зараз?

– До тата прийшла тітка Аня й мене відправили погуляти трішки.

Я не те, що здивувалась – я була шокована. Я б, мабуть, менше здивувалась якби побачила НЛО. І коли я розпитала її більш детально, то дізналась, що тато зі своєю подругою випили зайвого і почали цілуватись при Катрусі, так звати дівчинку. От і відправили її подалі від себе, щоб не заважала.

Добре, що хоч вона тепло одягнулась – на дворі був початок жовтня. Я вирішила зателефонувати знайомому поліцейському, він саме сьогодні був на чергуванні. Пояснила всю ситуацію, друг дещо здивувався, але явно не так як я. Для нього такі випадки не така вже й рідкість. Пообіцяв приїхати з підтримкою хвилин за двадцять.

Я вирішила чекати поліцейських зі своєю новою знайомою. І коли приїхав Ігор, то детально розпитав дівчинку, де вона живе, хто знаходиться у квартирі на даний та багато іншого. Видно, що дівчинка переживала, але була настільки втомлена, що навіть не сперечалась з нами.

І враховуючи те, що ключі від  домофона та квартири у неї були – поліція легко та без перешкод змогла зайти до під’їзду і подзвонити у двері. Шум за дверима і поворот замка. І тут я чую голос, який мене одразу ж роздратував.

– Хто тут гримає серед ночі?

– Відкривайте, то поліція.

– Я не викликав вас.

– Відкрийте двері, або ж ми самі зайдемо.

Двері відкрились і тут ми побачили його«тата року». П’яний, смердючий, у брудній футболці та трусах. Такого запаху перегару я ще не чула ніколи. Таке відчуття, що він випив весь можливий алкоголь, який купив у сусідньому магазині.

Ми пройшли до квартири – стандартна однокімнатна, де ремонт не робився років з тридцять. В кімнаті на дивані сиділа «подружка» тата у самій білизні. Ці двоє взагалі забули про дитину і що вона мерзне на дворі.

У тата взяли пояснення та сказали з’явитись на прийом до інспектора у справах неповнолітніх. А там вже будуть більш детально вивчати ситуацію. Але я вирішила, що дівчинку не можна залишати вдома з п’яним батьком і незрозумілою тіткою. Я вирішила покликати її переночувати до себе.

Я запитала друга чи так можна, він тільки здивувався і сказав питати батьків. Тато взагалі не розумів, що я від нього хочу, тому я звернулась до дівчинки:

– Підеш до мене переночувати? А завтра я приведу тебе додому і ви разом підете до інспектора.

Дівчинка перелякалась. Замовкла.

– Залишишся з татом?

Вона мовчить.

– Кивни, якщо ти не проти. Я тебе нагодую і ти ляжеш спати. Не бійся.

І вона перелякано кивнула. Це ж як треба залякати дитину, щоб вона боялась говорити.

Мій друг навіть не здивувавсявін мене знає, я люблю допомагати як людям, так і тваринкам.

Тато спочатку, коли хоч щось зрозумів, почав сваритись зі мною, але я його одразу ж «заспокоїла» – пояснила, що його чекає, якщо він буде так себе поводити й надалі.

Так, що сьогодні я ночувала не сама – у мене були гості. І, до речі, дитина була не просто голодна – вона була дуже голодна. З’їла три відбивних, велику порцію картоплі та салат. А на десерт – чай з тістечком.

Мене тільки дивувало — чому ніхто не помітив цю сім’ю раніше? Ну не могло все бути добре і тут раз – і така несподіванка.

 

Оцініть статтю
Червоний камiнь
До тата прийшла тітка Аня, дочку відправили гуляти опівночі