Фестиваль колядок у школі змінив моє ставлення до дочки

Коли мені подзвонили зі школи, я думала, що свою доньку розірву. Вона була лише у 7-му класі, проте вже добряче мені поїла нервів. Сталось так, що батько її одразу після звістки про вагітність кудись зник.

Доню я виховувала сама. Сподівалась, що з Юлі буде хороша людина.

Та певно або помилилась, або не хотіла цього бачити, бо життя складна річ. Ти постійно метушишся і хочеш від дитини лише послуху. Все інше тебе не цікавить.

Мене з 5-го класу майже щомісяця регулярно запрошували до школи. І це ще окрім батьківських зборів, які теж проводились часто.

То вона вікно розбила, то однокласника побила, то нахамила комусь з вчителів.

Скажу чесно: я дуже втомилась. Спочатку карала доволі спокійно, а потім кілька раз зривалась.

Могла і накричати, і заборонити місяць виходити кудись крім школи. Та Юлі мала бунтівний характер. Потім вона почала через цю заборону пропускати школу. Можливо, в цьому і я винна. Багато працювала, якийсь час мені допомагала мама.

Та потім її не стало і на мої плечі звалилась і дитина, і робота. Тоді ми почали жити трохи бідніше, бо все ж треба було і удома трохи бувати, і домашні завдання перевіряти.

Цього разу подзвонила класна керівничка і нічого не пояснила, як завжди. А просто попросила приїхати. Я примчала вже погано налаштована, бо ж доброго очікувати ймовірність мала. Приїхала за годину, бо затори величезні. В Юлі вже мав закінчитись 7 урок. Я прибігла до Уляни Сергіївни. Вона побачила моє хвилювання і поспішила заспокоїти, бо нічого не трапилось. Виявляється, моя донька врятувала шкільний виступ. Клас мав колядувати, бо у школі відбувався фестиваль. Дівчинка, що мала підігравати на гітарі захворіла і моя донька погодилась допомогти і замінити її. Уляна Сергіївна мені дуже подякувала.

Я забрала Юлю додому вже з набагато кращим настроєм, проте не розуміла звідки в неї таке вміння. Обережно вирішила спитати доню.

Відповідь мене вразила. Адже, коли Юля прогулювала школу, вона бігала до знайомої на приватні уроки гри на гітарі. Жінка погодилась займатись безкоштовно, бо вважала, що у моєї доні талант.

Я й уявити не могла, наскільки можу бути далекою і несправедливою у ставленні до рідної доні.

Лише після цього випадку ми почали вдосконалювати наші стосунки. Точніше я стала прислухатись до дитини. А коли про це забуваю, то завжди переглядаю відео з колядкою, де виступає моя Юля.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Фестиваль колядок у школі змінив моє ставлення до дочки