Коли невістка прийшла до нас жити, то хвалила нас з чоловіком, казала, що ми в неї золоті і ні в кого немає таких свекрів. Лариса готувала нам смаколики, а потім сказала, що за містом нам буде жити краще, бо на старості потрібне свіже повітря. Вона запропонувала нам з’їхати і взяти кредит

Останнім часом мене вже не дивує наша невістка Лариса та якою винахідливою і хитрою вона є. Лариса запропонувала нам таке, що ми розгублені й живемо тепер в роздумах: погоджуватись на це чи ні.

Невістка є старшою за нашого сина на три роки, зараз їй 32. Ще при знайомстві з нею ми не могли зрозуміти, що син в ній знайшов: повненька, волосся пофарбоване в чорний колір, звичайна непримітна зовнішність. А ось говорити вона вміє гарно, з перших хвилин зацікавлює співрозмовника.

Ще більше десяти років тому вона приїхала в наше місто, сама вступила до університету на бухгалтера. Працювала завжди не виходячи з дому, та і зараз таким чином надає послуги бухгалтера кільком підприємцям. Про свій заробіток вона нікому не розказує, навіть наш син цього точно не знає.

Батька у неї немає, виростила Ларису одна мати, яка недавно знову вийшла заміж. Дівчина не знайшла спільної мови зі своїм вітчимом і тому після закінчення навчання вирішила не повертатися додому, а залишилась жити в місті.

Лариса вміла зачаровувати чоловіків, вона не соромилась брати від них подарунки та навіть гроші, жила ні в чому собі не відмовляючи. Інші дівчата це б приховували, та тільки не Лариса, вона цим пишалася. Головним досягненням вона вважає те, що її покохав такий гарний молодий парубок як наш син Олексій. А що вже хвалить нас з батьком, то ми ж для неї золоті, каже, що немає ні в кого таких гарних свекрів.

Діти захотіли жити у нас, тож живемо ми всі разом. Перший час було все добре: Лариса наготує смачної їжі, наведе у квартирі чистоту й за продуктами завжди сходить. Тільки, правда, щоб на це все давали їй гроші, бо свої, каже, пересилає хворій мамі.

Якось спитала я у сина: що то у Лари за робота, сидить за комп’ютером весь час, хто їй за це багато заплатить? Але син відповів, що вона там хоч на себе трохи заробляє. Каже, іншої роботи для Лари поки що немає і він вірить, що вона набере колись більше клієнтів і заробить більше грошей. Те, що Лара всі гроші витрачає тільки на себе, ми помітили. Вона купує собі все тільки найкраще, а Олексій ходить в одних штанах, все на себе грошей жалкує і віддає їх всі Ларі.

Та останнім часом ми не можемо порозумітися з Ларисою. Роботу по дому вона зовсім не робить, за собою і чоловіком своїм не прибирає, хоча сидить весь час вдома. Я до вечора з чоловіком на роботі, коли приходжу додому, то їсти нічого, а Лариса й не думає собі нічого. Продукти вона вирішила не купувати, щоб не витрачати свої з сином гроші. Економлять так, каже на шубу грошей треба назбирати. Грозові хмари нависли у квартирі й ми зрозуміли – пора роз’їжджатися нам, жити разом вже просто нестерпно.

Ми думали, що молоді переїдуть від нас, та син не захотів, каже у нього робота поряд. На орендованій квартирі Олексій теж не захотів жити, мовляв, треба кланятись господарям квартири, а це не для нього. Чи може кредит взяти? Та хто його їм дасть, якщо Олексій працює неофіційно, а Лара отримує дохід нестабільно. І тут невістка висуває мені свою пропозицію: «А давайте ви з батьком оформите кредит на 15 років, вік вам ще ж дозволяє. Візьмете квартиру десь за містом, адже там свіже повітря, а на старості це корисно. Вам же все одно через рік на пенсію, роботу можна й там пошукати, щоб далеко не їздити. А за кредит не турбуйтесь, я його беру на себе, ось візьму ще декілька підприємців вести й гроші будуть більші».

Я була шокована. В те, що Лара каже, що вона зароблятиме великі гроші – ми з чоловіком не віримо. Адже вони ось скільки жили в нас на наших харчах, а зарплатню Олексія вона спускала бездумно на себе. Син мене вмовляє: «Мамо, ми зможемо виплатити, нам вистачить коштів і на прожиття, і на кредит». Тепер я вже сумніваюсь, можливо син правий? Треба йому повірити й допомогти, бо хто це зробить як не ми. Та і Ларі ми наче довіряємо, думаю, що вона нас не залишить в біді… Невістка у нас прописана, квартира оформлена на мене, а міняти своє житло ми не хочемо. Тому наша квартира все одно залишиться нам з чоловіком. Але чи зможуть діти виплатити кредит?

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Коли невістка прийшла до нас жити, то хвалила нас з чоловіком, казала, що ми в неї золоті і ні в кого немає таких свекрів. Лариса готувала нам смаколики, а потім сказала, що за містом нам буде жити краще, бо на старості потрібне свіже повітря. Вона запропонувала нам з’їхати і взяти кредит