Моя сусідка, мама трьох дітей, не надто переймається їх долею, адже головна її мета – вдало вийти заміж і прилаштуватись у життя якнайкраще.

І не скажеш, що сім’я неблагополучна – живуть у хорошій квартирі, батько справно сплачує аліменти, але мати зациклена на чоловіках. Діти ростуть самі по собі і нікому не потрібні, окрім батька, який всіма силами намагається їх забрати у матері. Та кожне його звернення у соцслужби закінчується невдачею – мама не вживає заборонені препарати, в хаті все є і діти не голодні.

Так, в квартирі чисто, але тільки тому, що багатодітна мама приводить кавалерів додому й не хоче виглядати неохайною – кожен з них може стати наступним чоловіком. Їжу жінка готує не так часто – діти перебиваються бутербродами, солодощами, або взагалі просто чаєм. Але вони не скаржаться нікому, адже мати налякала їх – сказала, що їх одразу ж віддадуть до дитячого будинку і батько не любить їх. Тому й вони мовчки терплять та сподіваються, що мати колись стане кращою. Та це тільки дитячі мрії – Іра не зміниться, адже вона увійшла в смак.

Все б нічого, якби ще й гроші, які колишній чоловік платить на дітей, витрачались на них. Але це не так – мати більшу частину коштів витрачає на походи до салону краси, одяг та косметику. Тим паче сума там хороша, адже батько приватний підприємець з хорошими статками. Діти залишились з мамою, бо ще надто малі, щоб самим вирішувати з ким жити та й Іра не мала жодних проблем ні з соціальними службами, ні не вела поганий спосіб життя. Просто в один момент вона вирішила, що діти це не так важливо – важливо жіноче щастя, яке вона має отримати будь-якою ціною. З того моменту вона залишала дітей вночі вдома самих, не готувала їсти і вони сиділи голодні й часто кричала на них, коли вони не слухали її. я намагалась спокійно поговорити з нею – та мені це не вдавалось.

Вже неодноразово я помічала, що Ірина виганяє дітей на двір погуляти, коли до неї приходить черговий бойфренд. Ні, вона не водила різних чоловік щовечора – просто її стосунки тривали по декілька місяців й ніяк не приводили до бажаного результату – одруження. Її Двоє доньок та син часто гуляли до пізної ночі у дворі, що мені ставало їх шкода і я кликала їх на чай до себе – вони з радістю йшли. Я пригощала їх смачною вечерею та робила чай або ж какао з печивом. В ті моменти мені було їх так шкода і коли я відводила їх додому і намагалась натякнути Ірі, що так не можна, то отримувала порцію «вдячності». Моя сусідка вичитувала мене, що я пхаю свій ніч у чужі справи й взагалі чому я пристала до її дітей – теж Мать Тереза знайшлась.

Коли її колишній чоловік приїжджав з подарунками до дітей, то постійно наривався на скандали. Іра ніяк не могла пробачити йому те, що він пішов від неї. Та причина була проста – жінка зрадила йому з його товаришем. Вадим не зміг цього пробачити і вирішив розлучитись. Пройшло вже понад два роки і тільки тепер він знайшов нове кохання, але Іру це не влаштовувало і вона всіма методами намагалась «нагадити» колишньому – забороняла бачитись з дітьми, намагалась збільшити суму аліментів та писала гидкі повідомлення новій пасії Вадима. Чоловік намагався поговорити спокійно, щоб не травмувати дітей – але це була марна справа.

Останньою краплею стало те, що якось о дванадцятій ночі мені подзвонили у двері. Коли я відкрила, то на порозі побачила дітей Іри. І хоч на дворі було літа та діти добряче змерзли. Як виявилось Іра десь пішла з черговим кавалером і забула залишити ключі дітям. На телефонні дзвінки вона не відповідає, а потрапити додому вони не можуть. Спочатку вони чекали маму на лавочці біля під’їзду, але втомились і прийшли проситись до мене. Звісно ж я їх впустила. Я намагалась при цьому зателефонувати Ірі, але вона була поза зоною. Тоді я зателефонувала Вадиму – він одразу ж приїхав і забрав дітей.

Після чого чоловік повідомив Ірі, що спробує знову забрати дітей і цього разу він використає всі законні методи впливу. Іра сварилась і при цьому ще й звинуватила мене, адже це я його закликала. Я намагалась пояснити все, але було марно. Хоча – для чого мені перейматись її думкою.

Вадиму таки вдалось домогтися більших прав у вихованні своїх дітей – тепер вони частіше жили у нього, а до мами приходили у гості. Це рішення було не остаточним, але може хоч так можна буде вплинути на горе-маму. Тим паче на момент проживання дітей у батька всі гроші, що він сплачує як аліменти, йшли на рахунок дітей, а не Ірі у кишеню.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Моя сусідка, мама трьох дітей, не надто переймається їх долею, адже головна її мета – вдало вийти заміж і прилаштуватись у життя якнайкраще.