Сім’я була на межі розпаду, але мама наважилась на просто кардинальні зміни.

Моя мама найпрекрасніша і найкраща жінка у світі. Такою я бачила її усе своє життя. Крім мене в сім’ї було ще двоє дітей, тому мама повністю присвятила своє життя нам, а тато працював.

Я є найстаршою, а коли народилась сестра, батьки зрозуміли, що татової зарплати простого інженера не вистарчає для комфортного прожиття. Так у них зародилась ідея відкрити власну справу.

Тоді виявилось, що у батька є ця бізнесова жилка і справи пішли вгору. Коли мені було 7, а сестрі 5 років, ми переїхали у власний великий дім. А згодом дізнались, що незабаром у нас народиться братик. Тому, можна вважати, що мама практично не виходила з декрету і завжди займалась своїми дітьми. Я не уявляю, як вона все встигала, адже крім дітей, на ній були всі хатні справи.

Звісно, ми як могли допомагали їй в міру своїх можливостей. Мили посуду після себе, прибирали у своїх кімнатах та допомагали з братиком. Тоді мама могла хоть трішки відпочити та зайнятись собою. Але цим вона не користувалась – настільки віддавала себе сім’ї, що у свій вільний час готувала їсти, або ходила за продуктами. Таким чином повністю забула про себе.

Це співпало з татовою кризою в роботі і їхньою кризою в стосунках. Мама настільки була зайнята, що її ресурсу не вистарчало на банальне – провести час з коханим чоловіком та підтримати його. Так в сім’ї почались сварки та скандали.

Я не знаю, чи правильним буде когось одного звинувачувати у цьому, адже винні двоє. Батько, який повністю був погружений в роботу і дуже мало часу приділяв сім’ї, не допомагав мамі в догляді за дітьми та побуті. І мама, яка розчинилась у своїх дітях й зовсім забула про те, що перш за все вона жінка і дружина.

Як дитина, яка це все бачила і як вже доросла, яка може зробити певні висновки, мабуть, на місці батьків робила б все по іншому. На місці тата, краще б розподілила свій час і виділила дні присвячені лише для сім’ї. А ще краще, один день для дітей, а інший – для дружини. На місці мами, я б більше часу приділяла собі та своєму зовнішньому вигляді. Чоловіки вони ж як люблять? – Правильно, очима. Тому, коли чоловік приходить з роботи, він хоче бачити перед собою красиву, охайну жінку. Це все чисто мої думки та припущення, а у нашій сім’ї все відбувалось по іншому.

Загалом, кризи були зі всіх боків і наша сім’я була на межі розпаду. Ми бачили, як мама з татом віддаляються один від одного і не знали, що з цим зробити. Батько все частіше затримувався на роботі, вони з мамою навіть вже спали у різних кімнатах. Та одного дня все кардинально змінилось.

Я й досі не розумію, що саме так вплинуло на маму і на її кардинальні зміни. В цей день вона вперше пішла у салон краси, а повернулась звідти просто іншою людиною. Відпочивша, намальована, зі свіжим манікюром і оновленим кольором волосся. Ми дивились на неї й просто очей не зводили – ну яка ж красива!

До слова, це був не якийсь святковий день, а звичайний, будний. Вперше, мама не крутилась цілий день вдома, не видраювала хату і не наготовлювала 10 блюд. Як виявилось, це не є таким обов’язковим, та якщо цього не зробити – світ не зруйнується.

А ввечері ми всі були запрошені мамою до ресторану й вже там тато вперше побачив її зміненою. Але реакція у нього була зовсім не передбачуваною – він розвернувся і вийшов з ресторану. Ми всі сиділи в шоці й не знаходили слів такому вчинку. Та виявилось все значно простіше – через декілька хвилин тато повернувся, але з великим букетом квітів. Мовляв, до такої красуні не можна підходити без них.

Мабуть, це вперше таке було, що ми всією сім’єю, так згуртовано просто сиділи та відпочивали. А з того часу це стало гарною традицією.

Ця історія стала повчальним уроком для всіх та яскравим початком до кардинальних змін у нашій сім’ї.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Сім’я була на межі розпаду, але мама наважилась на просто кардинальні зміни.