«З того часу, як ти прийшла у нашу сім’ю Максим чисто забув за нас і все витрачає на тебе. Ти безсовісна», – заявила мені свекруха

Максим ріс у повноцінній сім’ї з середнім достатком – батько був головним інженером на підприємстві, а мати вчителькою. У Макса ще є молодша сестра Алла – красива, але дуже вже самовпевнена та нагла дівчина. Вона переконана, що світ крутиться довкола неї та що всі повинні турбуватись про її добробут. Батьки постійно тішили свою доню подарунками, новим та стильним одягом, поїздками на відпочинок, а Максу ж перепадало найнеобхідніше. Він і не злився – вважав, що як хлопцеві, то і того вистачить. Тим паче він планував влаштуватись на роботу і забезпечувати себе самостійно, тому й не хотів, щоб батьки сильно витрачались на нього.

І от, по закінченню навчання у школі – Макс вступив до університету і влаштувався на роботу. Він підробляв після занять і всі зароблені гроші відкладав, витрачаючи тільки на найнеобхідніше. І все б нічого, якби мати та сестра не вирішили, що тепер він повинен давати частину грошей сестрі – вона ще не працює, а витрати у неї немалі: зробити вії, манікюр, погуляти з подругами. Спочатку Макс і не заперечував – давав невелику суму, але цього Аллі було мало. І вона за щораз йшла жалітись мамі, а та починала вчити сина. Її це страшенно дратувало – як це Макс може собі таке дозволяти.

І так тривало не один рік – більшу частину зароблених грошей Максим віддавав мамі, а та вже витрачала на сестру. Алла ж, у свою чергу, і не думала шукати роботу, хоч університет вже рік як закінчила. Дівчина, як вона сама стверджувала, шукала своє покликання і витрачати час і сили на роботу, яка їй не подобається – не хотіла.

Все б і далі так продовжувалось, якби Максим не зустрів Наталю. Його нова співробітниця одразу ж припала йому до душі, та й вона була не проти нових стосунків. Спочатку вони спілкувались виключно як друзі, але з часом це все переросло у щось більше. Після року стосунків пара узаконила свої кохання і тут почались перші проблеми з ріднею. Мамі та сестрі Максима не сподобалось, що молода пара захотіла влаштувати велике святкування.

– Макс, тобі не соромно перед нами? Не досить, що вже цілий рік ти не даєш сестрі достатньо грошей, так ще й вирішив витрати величезну суму на святкування? В той час, коли Аллі потрібно купити квартиру, коли у неї немає грошей на нове вбрання? Ти взагалі забув, що в тебе є сестра?, – плакала мати.

– Нічого я не забув, але в мене тепер є своя сім’я і я маю думати про них. А Алла вже доросла дівчинка, їй 22 і вона може спокійно йти на роботу. Не буде ж вона постійно сидіти в нас на шиї, – сказав Максим.

Мамі це дуже не сподобалось. Вона влаштувала скандал, але він їй ніяк не допоміг. Макс втомився і не звертав на ці претензії жодної уваги. Так і продовжували жити – мама злилась, а Максим удавав, що нічого не відбувається.

Цього вистачило ненадовго. Вже за декілька місяців свекруха знов прийшла вимагати гроші – їй потрібно було придбати нову шубу для Алли – стара вже не модна. Вона просила не всю суму, а частину – мовляв, треба зробити вклад у сестру. Адже вона повинна завжди гарно виглядати, бо як інакше їй зайти собі чоловіка? І маму не турбувало, що на той момент Наталя вже була при надії та гроші потрібні для дитини. Макс спокійно, але зважено пояснив їй, що ніякі гроші він не дасть – максимум докладе до пуховика і не більше. Це й варіант мамі не підійшов і вона гримнула дверима.

А коли в неї народився онук, то почала сину дорікати:

– Для чого ви придбали такий дорогий дитячий візок? А ліжечко? Могли б позичити у Василя – в нього вже 10 років стоїть у гаражі та пилом припадає. Яка різниця в чому дитина буде спати. То для Аллочки грошей пошкодував? Як я могла виховати такого егоїста.

– Я купую для своєї дитини все, що можу і я не буду запитувати в тебе дозволу. Ви вже набридли мені з Аллою. Я не збираюсь утримувати сестру. Хочеш витрачати на неї всі свої гроші – на здоров’я, а я відмовляюсь. І щоб більше цю тему ти не підіймала, – нагримав на маму Максим.

Тему грошей більше не підіймати. Але чоловік помітив, що в нього постійно зникають гроші з гаманця, коли приходить сестра. І от одного разу він піймав її, коли Алла рилась у його кишенях. Від несподіванки вона втратила дар мови. Максим не говорячи ні слова просто виставив її за двері з речами. І прохання матері, і вибачення сестри не діяли – він відмовився приймати їх у себе вдома.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
«З того часу, як ти прийшла у нашу сім’ю Максим чисто забув за нас і все витрачає на тебе. Ти безсовісна», – заявила мені свекруха