Один мужчина відкрив мені очі на велику істину, розказавши повну версію всім відомого прислів’я.

Ми з сином ( 6 років) кожного ранку разом ідемо на зупинку, з якої їдемо на роботу і в школу. Цей день був не виключенням, я зібрала сина і ми вийшли, по дорозі Андрійко питає в мене чи поклала я йому з собою шоколадку до школи. Я сказала що ні, адже це шкідливо. Якраз коли ми дійшли до зупинки він остаточно засмутився і почав ображатись на мене. Я сказала « на ображених воду возять», завжди розуміла це прислів’я ніби потрібно казати його тим, хто ображається.

Та в цей момент, мужчина, який теж чекав автобус, сказав « а на добрих самі катаються», я повернулась з лицем повним не розуміння, бо ніколи не знала, що в цього виразу є продовження. Він побачив моє обличчя, і пояснив, що я неправильно тлумачу цей вираз, адже означає він зовсім не це.

А те що на емоційних людей, ображених, зазвичай легше спихнути почуття якоїсь провини, аби вони виконували доручення і думали, що так і має бути. Тобто це буквально і означає « возити воду на їх спині», такі люди безвідмовні у будь-яких дорученнях.

А добрі люди взагалі дозволяють « вилізти на шию і ноги звісити», вони завжди дозволяють собою користуватись і не помічають цього.

Бути завжди добрим або ображеним не потрібно, треба чітко ставити свої кордони аби люди не «возили воду» на тобі, і самі не катались, бо вони можуть звикнути і постійно маніпулювати твоїми почуттями і змушувати робити те, чого ти не хочеш.

Тоді я зрозуміла сенс цього прислів’я, і, мабуть, це трішки та змінило моє життя і мислення. Син забув на що ображався, так уважно слухав чоловіка, впевнена що в школі буде вихвалятись перед вчителями своїм новим знанням, навіть про шоколадку не згадав.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Один мужчина відкрив мені очі на велику істину, розказавши повну версію всім відомого прислів’я.