Та скільки ти там мені допомагала?

У моїх батьків є дача, понад 17 років з дитинства ми їздили щодня у літній період там працювати. Для батьків дачна ділянка — це як мале дитя, яке вони пестили та плекали, змушуючи і мене там працювати.

У мене є рідний брат, який город ніколи не любив і не займався ним, як батьки не наполягали та не просили його про це. Чотири роки тому він купив собі ділянку з недобудованим будинком, завів худобу, є там й город, шість соток. Брат живе один після розлучення з дружиною, тому вони разом із батьками працювали на двох ділянках, але переважно всі працювали саме на його землі.

Брат і тато періодично займаються будівництвом, нещодавно встановили по периметру зварювальну сітку для забору – вийшло красиво та практично. А ось ми з мамою займалися обома городами. Ділянки досить великі, тому від зорі до зорі там пропадали.

Допомога братові, як і в батьків на дачі, переросла мені вже у прямий обов’язок: скопати, посадити, прополоти, полити, зібрати, винести бадилля. Але недавно я вийшла заміж. Тепер тільки раз на тиждень у мене виходить, приїхати і допомогти їм. Батьківська ділянка стала потроху заростати, оскільки мама та тато щодня працюють у брата. Батьки дуже ображаються, що мало допомагаю, брат вічно незадоволений. Пропоную продати батьківську ділянку, та садити в одному городі, вони відмовляються. Кажуть, що брат одружується і невістка вижене їх із городу. Овочів з двох городів забагато, батьки продають їх. Нам дуже рідко дають. Я і не прошу, переважно все купуємо в магазині. З одного боку, мені шкода батьків. Мати тільки після операції. Хочеться їм більше допомогти, але не подобається така поведінка брата.
Мені дивно, що батьки самі не розуміють, а йдуть на поводу у сина, у якого самого немає совісті. Мій чоловік не вважає, що я зобов’язана працювати на брата на шкоду своїй сім’ї, тим більше, що користі від цього ніякої, не кажучи вже про подяку з його боку. Зараз він каже: “Скільки ти там мені допомагала?” Але хіба це добре?

Жаль маму дуже, але як правильно вчинити, аби не посваритися з усіма і з чоловіком, навіть не знаю.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Та скільки ти там мені допомагала?