Я боялась, що чоловік забере в мене дитину, тому й терпіла його знущання

Мабуть, моя сповідь буде схожа на всі інші, та мені потрібно з кимось поділитись. Я заміжня вже 10 років, а щасливою себе за ці роки так і не відчула. Багато хто мені завжди казав «мовчи», бо він батько для твоєї доньки, мовчи заради сім’ї й терпи. Але я подумала, що вже не можу тримати це все в собі.

Одружилися ми з моїм чоловіком, коли мені було 20, а йому 27 років. Зустрічалися до цього три роки й жодного разу він не дав мені засумніватись в тому, що є порядною і доброю людиною. Та після того, як я народила доньку, Ігор змінився, хоча, мабуть, точніше сказати – став собою.

Мене ж, як особистості, для нього просто не існувало. Він ніколи не питався моєї думки, чи те, що я хочу, а робив все так, як хотів. У нашій квартирі часто були посиденьки з його друзями, а мені, в цей час, з маленькою Сонею доводилось сидіти на кухні, оскільки в кімнаті стояв накритий стіл. Квартира ж у нас була маленька, місця нам і самим не вистачало, а тут ще й гомінка компанія. Соня, бідненька, все лежала у мене на ручках і не могла спокійно заснути, бо їй мішали сміх та розмови чужих людей.

 

В нашій родині прибирати за всіма – це була тільки моя місія, бо я, як жінка, для цього й народилась – так казав мій чоловік. Коли ж я намагалась заперечити йому, то отримувала у свою сторону летючу чашку чи тарілку, яка, бувало, падала мені на ноги чи дряпала по спині.

З цим усім мені довелось навчитись жити, через те, що у мене на руках була маленька донечка, а піти мені не було куди, батьків же в мене не було. Ігор завжди погрожував мені, що забере у мене Соню і я її більше ніколи не побачу. Ось, мабуть, саме страх і був для мене тією перепоною, яка заважала піти й почати нове життя.

З роками чоловік поводився ще гірше. А найбільше він не любив мій день народження. Мої подруги зажди приходили вітати мене й дарували якість подарунки, а Ігор же мене в цей день не вітав. Мало того, він, коли всі гості розходились по домах, брав і викидав всі подарунки в смітник, а мені було заборонено йти та забирати їх звідти. Одного разу я наважилась піти забрати набір чашок, які мені подарувала моя найкраща подруга. Ігор побачив це і зробив у квартирі погром – він розбив ті чашки по всій квартирі, й наш домашній посуд теж побив. Його навіть не зупинило те, що Соня в цей час дуже плакала й не могла заспокоїтись.

Таких ситуацій за ці 10 років було багато. Чому стільки терпіла, мабуть, скажете Ви? А я розповім чому. На це були й інші причини.

Я дуже хворіла. Після пологів у мене виникли якісь ускладнення й стали боліти нирки, й тому мені довелось багато років лікуватись. Який би вже не був Ігор поганий, та гроші на лікування він мені давав, він гарно заробляв. І я всі ці роки розуміла, що піти від нього не можу, бо, по-перше – мені нікуди йти, по-друге – мені немає за що годувати Соню, а по третє – мені постійно потрібні були кошти на лікування. Тишком відкласти щось я тоді не могла, оскільки чоловік видавав мені кошти строго по чеку.

Десь місяць назад прийшов Ігор додому й сказав мені, що знайшов собі іншу жінку й розлучається зі мною. Сказав, що переїжджає жити в інше місто, а про доньку й надалі буде піклуватись – кошти на її утримання він буде присилати на карту. Мене, звісно, засмутило це, оскільки у моєї доньки не буде нормальної сім’ї й мені доведеться багато працювати. Та з іншого боку – хіба була наша сім’я нормальною?

Може, це доля дала мені шанс – прожити своє життя щасливо?

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Я боялась, що чоловік забере в мене дитину, тому й терпіла його знущання
Червоний камiнь
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.