Аліса довго думала над словами матері

Саша ріс в багатій сім’ї, де батько був власником своєї фірми по виробництві меблів. Хлопець ніколи не мав потреби в чомусь, так само як його матір. Якісний дорогий одяг, найновіша техніка, хороші меблі та квартира, смачна їжа – батько старався для всіх. Старався виховувати сина все ж людяним та сердешним. Адже сам колись ріс в багатодітній родині, де злидні та нужда постійно переслідували їх. Тато хотів, щоб улюбленець знав, що в житті бувають такі ситуації, коли треба боротися за своє виживання. Не всім дано володіти гарними статками. Є люди з меншим окладом та нижчим достатком. А сміятися чи глузувати з них – великий гріх.

Проте Сашко ріс егоїстом, який привик, що все робиться виключно для нього та його блага. У школі вибирав друзів по статусу, дружи лише з тими, в кого батьки теж були бізнесменами. Не підпускав до себе простаків та навіть цурався їх. У старших класах він помітно робив різницю по майновому стану. На дискотеки ходив виключно з компаніями, в яких водилися тільки мажори. Правда, сталося так, що Сашко закохався в дівчину, яка походила з небагатої сім’ї. Щобільше, у неї навіть тата не було, ростила лише матір.

Аліса в школі була тихою сірою мишкою. Вона дуже добре вчилася, щонеділі ходили до церкви разом з ненею та бабусею. Весь вільний час проводила теж лише з ними. Подруг у дівчини не було, та вона їх і не потребувала особливо. Аліса якось пішла вперше не шкільні танці. Саме там познайомилася з Олександром. Хлопець відразу замітив її, бо таку красу важко було пропустити.

Улесливі компліменти, міцні обійми та палкі поцілунки – Аліса щиро влюбилася в ровесника. Наближався випускний бал. На носі були іспити в школі та вступ до університету. Як виявилося, навіть інститут Аліса та Сашко обрали однаковий, лише різні факультети. Вся різниця полягала в тому, що хлопця туди за немалі гроші влаштував на платне батько, Аліса ж власними силами склала екзамени та пройшла на державну форму навчання. Проте молода пара залишалася нерозлучною.

На третьому курсі Сашко заявив батькам, що має намір одружуватися. Привів Алісу на вечерю. Татові дуже сподобалася невістка своєю чуйністю та щирістю. Матір також погодила вибір сина, навіть подумала про себе, якого хорошого сина виховали, що обрав дівчинку з біднішої родини.

Проте не все було так гладко. Перша зустріч Сашка з майбутньою тещею пройшла досить неприємно для Аліси. Мама дівчини старанно готувалася до святкової вечері, зготувала багато страв таких, що дозволяв їй гаманець. Коли Сашко увійшов до квартири, перше, що сказав:

– Ой, а коли востаннє робили тут ремонт? Такі обдерті стіни, заляпані шпалери…Кошмар. Хіба тут взагалі можна жити?

Аліса з мамою переглянулися, проте промовчали. За столом Сашко теж поводився не тактовно. Він крутив носом, бо такого смердючого оселедця в житті не їв та не буде. А які жирні пампухи, це ж вбивство для печінки. Хлопець дивувався, чому немає на столі червоної риби, дорогого вина та вишуканих солодощів.

Алісі було дуже неприємно та соромно перед ненькою. Мати не хотіла вмішуватися та псувати майбутнє доньки, але так наважилася заговорити:

– Алісо, жити тобі. Це однозначно. Проте добряче подумай, чи відповідаєш його вимогам. Не хочеться, щоб через декілька років твій Сашко потурав тебе тим, що прийшла на все готове, а сама нічого не мала та не маєш. Здобувай освіту, знайди хорошу роботу, а тоді думай про заміжжя. Це всього лише моя думка. Поступай, як вважаєш за потрібне.

Аліса довго сиділа на кухні. На годиннику стрілки пробили вже дванадцяту. Дівчина допивала холодний чай та обмірковувала слова матері…

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Аліса довго думала над словами матері