Чому я відмовився допомагати нахабнuм родичам

Я вже виріс з того віку, коли мої родичі любили керувати мною та використовувати у своїх цілях. Розумію, що рідним треба допомагати, але те, що вони зловживають цим і нахабніють – факт.  Колись, особливо ще до одруження, мої рідні тягли з мене всі соки, бо знали – не вмію відмовити та завжди допоможу, навіть, якщо мені при цьому буде незручно, некомфортно та невигідно.

Тепер мені 35, я нещодавно одружився і зрозумів – не хочу бути хлопчиком на побігеньках у рідні. Та й дружина моя за те, щоб я всі свої ресурси, як фізичні, моральні, так і матеріальні вкладав у нашу сім’ю.

Запитаєте, як саме мене використовували рідні? Наведу вам декілька прикладів.

У мене є власна велика квартира у центрі міста, а більшість моїх родичів з області. І коли у когось якісь справи – вони без попередження приїжджали у гості та залишались ночувати. І їм не було важливо чи мені зручно, чи я сам і чи взагалі цього хочу. Добре, якщо б за день- два їхали геть, але ж вони могли залишитись й на тиждень- два. При цьому не купували продукти, а їли тільки мої харчі та ще й бути незадоволені, що немає м’яса і чому я не купив  – саме так сказала мені тітка Марія, яка приїхала з донькою по справах.

Інша ситуація. У мене є  два автомобілі – один з яких збираюсь продати. Звісно, старенький Opel не дуже й розкіш, але все ж грошей коштує. Але поки не встиг його продати мій двоюрідний брат попросив автомобіль на декілька днів. Я погодився за умови, що він його поверне цілим і не ушкодженим. Пройшов тиждень, другий і через місяць мені довелось зателефонувати й нагадати про повернення авто. І знаєте, що я почув?

– Ну ти брате й жмот. В тебе ж є авто – навіщо тобі ця стара тарадайка. Я думав ти вже й забув за нього, а міг би й мені віддати. Ми ж родина, як-не-як.

Авто брат повернув за день, але без хідників і з добрячою подряпиною на крилі. Я не мав що сказати.

І це тільки те, що вдалось згадати. А скільки інших дрібниць: позичити гроші, відвести в інше місто, але бензин оплачував я, купити тітці повно продуктів, які вона попросила привезти, і не отримати за це ні копійки. Я втомився і не збираюсь це терпіти.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Чому я відмовився допомагати нахабнuм родичам