Дівчина мріяла стати письменницею, та коментар критика став останньою краплею

Моя знайому чи краще сказати подруга – письменниця.

Вона часто писала твори ще з дитинства.

Усе по класиці жанру: чемна дівчинка, відмінниця, багато читає.

Найулюбленіший її предмет – українська література.

Десь з 5 класу Оксана почала писати вірші, і вдавалось в неї дуже добре. Особливо трагічні. Дівчинку помітили, почали кликати на різні конкурси.

Звісно, і призові місця вона отримувала, бо ж журі було просто в захопленні.

Жінки часто ридали, чоловіки вели себе скромніше, але присуджували найвищий бал. Так тривало до 11 класу. А далі постав вибір куди йти навчатись.

Мама підтримала вступ Оксани на філологічний факультет, а як інакше? Талант же ж має, а то може забуде про писанину та й вчителькою стане.

Хоча б гроші заробити зможе. Та ж ні… Оксанка й далі писала: на парах, в перервах, удома. І не лише поезії. Університет навчив її шукати потрібні сюжети і підбирати слова. Тепер дівчина писала прозові твори, а сюжети черпала з життя.

Так іноді буває, коли йдеш на вулиці і бачиш точнісінько героїню свого роману, який муляє уже не перший день.

І твір починає писатись сам, до того ж так легко, приємно. Ось нарешті вона створила дуже хороший роман. Одне видавництво зацікавилось і запропонувало надрукувати пару сотень примірників.

А самі вони організували презентацію молодих письменників і розповідали про те, які книги знайшли серед обдарованих студентів чи просто початківців у літературі. Оксана була запрошена туди як гостя, проте не виступати, а лише послухати усе, як і одна з читачок. Звісно, дівчину ніхто не знав. Коли закінчили розповідати про все на світі Оксана підійшла з усіма до столу і взяла свою книгу до рук, загадково усміхнувшись. Чоловік старшого віку, що стояв поруч поглянув на обкладинку. Це був літературний критик. Він хихикнув і грубим голосом прокоментував: «Вам теж це смішним здається?».

«Що саме?» – перепитала, нічого не зрозумівши, Оксана. Чоловік продовжив: «Ну, оця писанина. Ви ж усміхнулись, та купляти не поспішаєте. Сумно, що видавці за таке беруться, що сталось з книжковою культурою? От хто така ця Оксана Бурило?».

Дівчина лише посміхнулась. Вона звикла до критики.

Книгу Оксана поклала на місце і повернулась, щоб йти. Та перед цим додала: «Ця Оксана Бурило – то я! Раджу вам прочитати. Може дізнаєтесь щось нове…»

Того дня Оксана подала резюме до школи. Так критик знищив частинку майбутнього книжкової культури.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Дівчина мріяла стати письменницею, та коментар критика став останньою краплею