Дружина поїхала на заробітки в Угорщину, та там і залишилась. Знайшла там нового чоловіка, а на Павла залишила двоє дітей. Гроші відправляла дітям на карту, але жодного разу ще не приїхала їх побачити. Павло багато працював, бувало що вдома немає по дві доби. Добре, що діти були самостійними і самі собі варили їсти. Згодом батько привів собі нову дружину, нащо діти були тільки раді

Павло працював трактористом в одній агрофірмі. Життя навчило його братися за всяку роботу і покладатися тільки на себе. Заробітки були не великі, тож дружині все не вистачало і вона зібралася в Угорщину на заробітки. Молодша донька на той час ходила в четвертий клас. Попрацювавши пів року, дружина зателефонувала і сказала що більше не любить Павла, сказала що зустріла чоловіка і виходить заміж. Приїхала один раз на розлучення і знову поїхала. Діти ж залишились жити як і жили.

Павло не жалів себе, не пішов втішатися з чаркою, а навпаки взяв себе в руки та став ще більше працювати. Дітям він сказав правду, що мама покохала іншого чоловіка, тепер вона буде жити за кордоном. Можливо мама колись їх запросить в гості, він заперечувати не буде. Сину на той час було 12, а донечці 10, тож вони вже все розуміли.

Діти звичайно сприйняли це важко, найбільше засмутилася Оленка. Вона була маминою помічницею і дуже її любила. Всі казали що дівчинка є маленькою копією Тамари і це Оленці дуже подобалось. Вона часто плакала та хотіла поїхати до мами.

Данилко, син, відразу батьку сказав, що маму він бачити не хоче і ніколи її за це не вибачить. Вона зрадниця, кинула їх самих. Павло переконувати сина не став, подумав що нехай буде краще так, чим он як Оленка плаче весь час і хоче поїхати до Тамари, йому це чути від доньки було боляче. Для себе він ще не пробачив дружині.

Мати присилала дітям гроші, навіть один раз були подарунки під ялинку, але ж побачити дітей не приїжджала жодного разу, тільки один раз на розлучення і то тоді діти були в школі. А залишитись до вечора, щоб побачити дітей вона не змогла, чи може не хотіла.

Павло ж став багато працювати, бо дітям треба було багато всього купити і ремонт вже в будинку час оновити. Данилко з Оленкою були самостійними, самі готували їжу, прали, прибирали будинок. Оленка навчилася сама заплітати собі цікаві зачіски й навіть могла зашити брату штани. Домашні завдання зі школи теж якось самі робили, коли батько був на роботі в ніч, то самі залишались на ночівлю, звичні до всього були й не по роках дорослі.

Павлу правда співчувало все село, що від нього жінка пішла і він тепер своїм дітям і за батька, і за матір. Та згодом в селі стали помічати що Павло якось змінився. Став краще одягатись, частіше посміхатись став та й ремонт в будинку вже майже доробив.

Місцеві бабусі, які сиділи день і вночі на лавочках і все про всіх знали, стали розповідати що Павло часто підвозив в місто на своїй машині місцеву вчительку Валентину Петрівну. Чоловіка в неї не стало п’ять років тому, жила вона з сином вдвох, працювала вчителькою в місцевій школі. На селі про Валентину Петрівну говорили тільки хороше, казали що вона і жінкою гарною була, і матір`ю доброю, і як вчительку всі діти її любили.

Почули ці новини й сусіди Павла. Якось пришла до нього сусідка тітка Марися та й хотіла в чоловіка розпитати щось і чутки сільські перевірити.

– Ти послухай мене, Павло, – почала здалеку тітка Марися, – чого це ти так часто став в місто їздити?

Але Павло не зрозумів про що говорить тітка. Насупив свої чорні брови й далі слухав сусідку.

– В селі кажуть, що ти до вчительки однієї залицяєшся? – продовжила сусідка, – так ти бери й одружуйся вже, чого ж просто так возити, щоб тільки балакали всі?

Павло почервонів і нічого не сказавши у відповідь сів у свою машину і поїхав.

Тітка Марися зрозуміла що сказала щось не те й пішла додому. Не її то діло, але ж у домі були б жіночі руки й дітки Павла були б в кращому догляді.

Павлу дійсно подобалась вчителька Валентина Петрівна. Вона була гарною людиною і дітей дуже любила. Оленка вдома часто про неї говорила, з таким захватом вона завжди щось розповідала про свою вчительку, вона була для неї подругою, завжди чимось пригощала дівчинку.

Обдумавши все вирішив Павло зробити Валентині пропозицію вийти за нього заміж. Поїхав в місто, купив обручку і букет троянд. Ввечері пішов в гості до Валентини. Дівчина дуже зраділа Павлу і погодилась на його пропозицію.

Те, що говорили чи говоритимусь в селі, молоде подружжя не хвилювало. Павло дуже радів що тепер в його дітей буде нормальна сім`я, діти не будуть обділені жіночою увагою і любов`ю. Сина Валентини Павло прийняв, як рідного.

Сусідка Марися раділа за Павла і всім розказувала, які в неї гарні сусіди. Хвалила Валентину, розказувала що вона і встає рано і випічкою завжди з її вікна пахне.

А Павло дійсно був дуже щасливим. Діти прийняли Валентину добре. Були раді за батька. Та й всі в селі були за них раді, що вже говорити.

– Наздогнати щастя! – як казала сусідка тітка Марися – а воно і правильно. Щастя – воно людям дуже потрібно!

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Дружина поїхала на заробітки в Угорщину, та там і залишилась. Знайшла там нового чоловіка, а на Павла залишила двоє дітей. Гроші відправляла дітям на карту, але жодного разу ще не приїхала їх побачити. Павло багато працював, бувало що вдома немає по дві доби. Добре, що діти були самостійними і самі собі варили їсти. Згодом батько привів собі нову дружину, нащо діти були тільки раді