Гроші не пріоритет! Як поставити на місце багату клієнтку і відстояти власну гідність

Щоб трішки поліпшити своє фінансове становище я почала надавати послуги манікюру вдома. Всі мої клієнти завжди залишались задоволеними й рекомендували своїм подругам мене, як надійного і якісного майстра. Та якось зі мною трапився цікавий випадок. Це був прекрасний весняний день, до мене якраз завітала сестра, з якою ми не бачились 2 роки. Приїхала вона ненадовго, тому графік зустрічей з ріднею був дуже щільним.

За збігом обставин, в цей же день до мене нагрянула ще одна гостя.

— Добридень, Тетяно! Ваш телефон не відповідав, тому я без попередження. Ви просто мусите мені допомогти! На роботі буде корпоратив і я маю виглядати приголомшливо. Я вже підібрала плаття, але покриття моїх нігтиків дивиться зовсім не гармонійно з ним. Потрібно трішки змінити декор і тон лаку! — промовила панянка у дорогому вбранні.

— Жодних проблем, Інесо. Увечері зідзвонимось й домовимось про зручний для вас час. — відповіла їй я і направилась з сестрою до автомобіля.

— Ви, мабуть не все до кінця зрозуміли. Манікюр мені потрібен вже сьогодні! Корпоративна вечірка розпочнеться вже о 18 годині! — з підвищеним тоном сказала леді.

Сестрі стало ніяково, тому, щоб не вмішуватись удала нібито забула в домі ключі.

— Вибачте, та сьогодні не вийде. В мене особисті справи, зверніться до іншого майстра. — коротко промовила я.

— Я телефонувала до всіх знайомих майстрів, навіть пропонувала доплатити за терміновість. На жаль у них день розписаний погодинно, ви моя остання надія!

Ця мадам наполегливо тиснула на мене, хоча я чітко відповіла, що сьогодні нічого не вийде. Вона навіть не просила, вона вимагала, щоб я прийняла її прямо зараз. Ми з сестрою ошелешені від такої поведінки тільки перекинулись поглядами. Про корпоратив Інессі було відомо ще задовго до сьогоднішнього дня і часу підготуватись та все спланувати було більш ніж вдосталь. Так, що винною у такому конфузі я вважала саме її.

Після хвилинної паузи я ще раз повторила:

— Інесо, сьогодні я вам нічим не зможу допомогти. У мене є власні справи.

Жінка точно не чекала почути відмову. Зі злістю та обуренням вона кричала, що з постійними клієнтами так вчиняти не можна, та й взагалі професіонали своєї справи не посміли б втнути щось подібне. Потім грюкнула хвірткою й пішла.

— Ну от, я втратила одну з головних клієнток. Можливо варто було прийняти її. Ти б зачекала годинку – дві? — зітхаючи спитала я у сестри.

— Ти все зробила правильно. Я розумію, які для тебе важливі статусні клієнти, адже це твоє джерело доходу, та й робота вдома, це завжди зручно. Проте, в першу чергу потрібно поважати себе, а не принижуватись заради грошей. Таке нахабне ставлення у твою адресу просто неприпустиме. — відповіла вона.

Сівши в автомобіль ми продовжили нашу бесіду.

Інеса звикла, що завжди отримує все чого забажає і коли забажає. Салонним майстрам пропонувала навіть більшу платню за терміновість, а мені жодного разу і на каву не залишала. Дякувала, захоплювалась, але оплачувала завжди копійка в копійку, хоча грошей кури не клюють. Нігті у неї, щоправда проблемні, тому завжди використовувала тільки дорогі покриття. Вона — мій щасливий білет.

— Вона не цінить твоїх старань, так, що перестань себе картати. — говорила сестра, — і взагалі, ще невідомо, кому з вас більше пощастило, тобі чи їй.

Хоч і не цінувала, та свої нігті завжди довіряла тільки мені. Її візити були частими й послуги замовляла найдорожчі, а тепер найбільший шматок мого прибутку пішов від мене. Проте, за словами сестри, я змогла відстояти себе, як особистість.

Тему самоповаги ми обговорювали ще не одну годину. Адже це важливий критерій для кожної людини й цього ми повинні навчати власних дітей.

Уже через два тижні після від’їзду сестри, вона зателефонувала мені й повідала дещо цікаве. Сидячи в одній з кав’ярень їй довелось почути розмову двох панянок, що сиділи позаду неї за сусіднім столиком:

— Не буду більше ходити до неї, якщо вона така горда. Ти тільки уяви собі, взяла і відмовила мені. Завжди хапалась за будь-яке замовлення, щоб тільки заробити трохи більше грошей, а тут відмовилась. Я ж просто хотіла змінити тон і нанести легкий декор під колір вишивки на платті. А в результаті довелось йти зі старим манікюром і в зовсім іншій сукні. Тепер до іншого майстра ходитиму.

— Ох, Інесо… І до кого ти підеш? Тетяна ж знала твої нігтики, як саму себе. Завжди обирала найкраще і робила все по совісті. Не кожен салонний майстер зможе так чітко все підібрати.

— Подумаєш. Хтось та й знайдеться. — пробурмотіла Інеса.

Сестра одразу збагнула, хто вів цю душевну розмову. Вона ще раз наголосила мені, що я тоді вчинила правильно, а то бачте пані мені послугу робила, тим, що саме до мене приходила. Щоб інші цінували тебе, потрібно на сам перед самій себе цінувати.

Через пів року після цього сестра знову навідалась до мене. Яким же було її здивування коли на порозі мого будинку вона побачила Інесу, яка задоволено промовляла:

— Тетяночко, не знаю як і дякувати, ти неперевершений майстер! Ось, тримай, це тобі за ідеальну роботу, а це за нагальність.

Після того, як багата клієнтка покинула дім, я розповіла сестрі, що вже через два місяці від того випадку, Інеса подзвонила мені. Вона довго вибачалась, а потім попросила записати її на прийом.

А взагалі, після цього курйозного випадку, я вирішила попереджати клієнтів, що термінові замовлення виконую тільки за додаткову оплату і жоден із них не став відмовлятись. Тепер я впевнена на 100%, що самоповага найбільш значущий критерій у житті.

Отож, висновок дуже простий — якщо ти поважаєш і цінуєш себе, то й інші обов’язково будуть цінувати.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Гроші не пріоритет! Як поставити на місце багату клієнтку і відстояти власну гідність