Ігор не хотів цього визнавати, але його шкільний товариш Вадим став заздрісним та злим.

А все тому, що в Ігоря справи й шли куди краще, ніж в того. Та й особисте життя у Вадима теж не було надто веселим – постійні сварки з дружиною.

Вадим та Ігор росли в одному дворі, разом пішли до школи, а потім й до інституту. Хлопці товаришували все життя і ніхто не міг і пригадати – чи бачили вони хлопців порізно. Вони разом бавились у дворі, разом ходили на уроки та сиділи за одною партою та разом вступили на економічний. Там само разом і знайомились з дівчатами та відпочивали парами. Здавалось, що ця чоловіча дружба буде тривати вічно. Але ні. І вся проблема була у фінансах – Ігор заробляв більше, ніж Вадим і тому дозволити собі міг більш забезпечене життя. Це почало дратувати Вадима, але він це намагався приховати.

Спочатку він шукав якийсь негатив у всіх починаннях Ігоря – запевняв, що нова справа буде провальною, що тому не вдасться нічого заробити і взагалі справи в нього підуть не дуже. Він відмовляв товариша як тільки міг, хоч і розумів, що вчиняє погано.

Коли Ігор придбав нове авто – Вадим ще більше почав дратуватись, адже сам він їздив на старенькому Рено і поки змінити авто не мав змоги. Якось він попросив у товариша його автівку, збрехавши, що його в ремонті, та потрапив у невеличку аварію. І він не просто не відшкодував Ігорю завдану шкоду, а ще й «подарував» товаришу квитанції зі штрафом. Тоді Ігор промовчав, хоч образа залишилась.

Коли хлопці сиділи у компанії – Вадим любив кидати невдалі жарти у бік Ігоря. Інколи це було смішно, а інколи він перегинав палицю. Оточуючі теж це бачили, але не хотіли вдаватися у конфлікт.

Навіть за ремонт у новій квартирі Ігоря Вадим не міг сказати нічого доброго – стіни криві, меблі неякісні, колір плитки невдалий. Ще й дружина його допомагала у «розправі». Їй теж не подобалось, що товариш її чоловіка так добре живе з сім’єю, а вони ж можуть дозволити собі не так багато. А все тому, що Вадим не тільки мав проблеми з бізнесом, але й любив пограти в азартні ігри. Він планував зірвати великий куш, а натомість – програвав кругленькі суми.

Та коли Вадим почав прямим текстом принижувати товариша при всіх – Ігор не витримав та сказав йому все у вічі: і про образи, і про втрату дружби та довіри. Вадиму стало соромно, але він цього не сказав Ігорю. Так і закінчилась дружба, яка тривала 25 років – через заздрощі.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Ігор не хотів цього визнавати, але його шкільний товариш Вадим став заздрісним та злим.