Ірина хотіла хотіла розбагатіти на друзях

Андрій мав велику сім’ю, що складалася з нього власне, дружини Ірини та трьох дітей. Працював чоловік охоронцем, а жінка – кухарем у невеличкому ресторанчику. Жили середньо, часто навіть не вистачало на великі покупки. Тоді вдавалися до кредитів, позик тощо. Діти всі були школярами, тому грошей було потрібно завжди: то новий одяг, то порвалося взуття, то канцелярія закінчилася, то на потреби школи. Андрієві іноді здавалося, що він застряг в одному моменті та все повторюється по колу. Але постійно тішив себе думкою, що все так не буде, коли діти підростуть та закінчать школу, то видихне легше. Правда, Ірина тут же нагадувала про вищу освіту, яку потрібно отримати всім трьом. Та чоловік вже не чув цього.

Ірина була родом з небагатої сім’ї, але мала досить дурні звички. Вона всім та завжди хотіла показати, як добре та в якому достатку вони живуть. Квартира, яку вони взяли в кредит, ще досі була не виплачена. Комунальні взимку просто вражали, доводилося віддавати практично четвертину сімейного бюджету. А ще якщо порахувати послуги телебачення, Інтернету, мобільного зв’язку, харчування у школі, то можна сказати, що хтось один з них працював суто на послуги.

Ірина сиділа на роботі у роздягальні та вже збиралася додому. Наближався її день народження. Вона вирішила цього разу святкувати вдома. Запросила декілька колег по роботі, найближчу подругу та чоловікову сестру з хлопцем. Ірина витратила місячну зарплату на продукти та випивку. Та діло в тому, що не купляла звичайні інгредієнти для простих салатів та десертів, а в її кошику опинилися червона риба, ікра, дорогі алког0льні напої, чужоземні фрукти та багато іншого. Ледь донісши пакет додому, виклала все на стіл. Андрій ледь не втратив свідомість, коли побачив все це. Він добре знав пристрасть жінки показати іншим, як багато вони нібито живуть:

– Іринко, я дуже хочу, щоб ти приготувала з задоволенням саме те, що ти бажаєш на свій день народження. Проте, можна все-таки запитати у скільки тобі це все обійшлося?

– Ой Андрійку, навіть не питай, я сама була шокована. Такі ціни просто кошмар. Але ти не переживай, я витратила свою зарплату. Твою банківську картку навіть не торгала! А на моїй – по нулях.

– Іринко, та ти що, – витріщив очі Андрій, ми ж ще навіть не оплачувала цього місяця кредит та комунальні, а Арсену ти казала треба нову куртку…Як же так?

Ірина якось байдуже слухала чоловіка та абстрагувалася у своїх думках.

Цілий день жінка провела на кухні, готуючи святкову вечерю. Яких лише делікатесів не було на столі. А потім виявилося ще, що Іринка взяла невеликий кредит у банку, щоб подарувати собі коханій дорогі та шикарні парфуми. Коли прийшли гості, то ахнули, побачивши дорогий стіл, а потім ще й продемонстровані Іринкою нові парфуми, що коштували пару сотень доларів. Андрій аж зблід, взнавши, що втнула дружина:

– Невже тобі мало було мого подарунка? Що з тобою? Для кого ти граєш всі ці сцени? Ти розумієш, що тепер ми ще більше по вуха в боргах. А банк чекати не буде, відсотки ростуть, ти ж в курсі, напевне? – роздратовано вже підвищив тон чоловік, після того, як гості розійшлися.

Ірина знову майже не чула свого коханого. Вона з нетерпінням взялася розглядати подарунки:

– Зараз побачиш, що я їхніми подарунками відіб’ю дорогі продукти, і парфуми, та ще й зароблю.

Ірина відкрила перший подарунковий пакет, там була спідня білизна та листівка, у другому – електричний чайник, у третьому – сертифікат у салон краси. Схвильована та розлючена жінка почала розкидати подарунки по всій квартирі та верещати люто:

– Геть знущаються з мене! Та кому потрібні оті ваші бюстгальтери разом з чайниками? Гроші мудрі люди дарують, гро-о-о-о-ші, – протягнула Іринка та розридалася.

Андрій в непорозумінні дивився на Ірину та навіть не знав, що й сказати. Він мовчки одягнув куртку та вийшов на вулицю вдихнути свіжого повітря.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Ірина хотіла хотіла розбагатіти на друзях