Історія Антона, Ольги та Алли

– Важко в це повірити навіть, от так жити, на дві сім’ї, а потім дружина дізнається, та ще й саму себе під ноги стелить, – скрутно махала головою Валентина. Її сусідка Ольга потрапила в одну дуже неприємну ситуацію. Вона якимось чином дізналася про те, що чоловік Антон вже довгий час має коханку, зустрічається з нею на орендованій квартирі, не соромиться навіть виходити разом на люди. Саме лише Оля щиро та наївно досі вірила коханому, а як виявилося, він просто та нахабно обманював дружину.

Та й та друга жінка Алла не соромиться відносин, вважає, що нічого такого особливого тут немає. З ким же не буває, що розлюбив чи набридла. Всі ми живі люди, всяке трапляється. Проте Оля виплакала вже всі очі, вона так схудла та змарніла загалом за останній місяць. Подруги намагаються ледь не чергувати у неї у квартирі, розраджують, змушують поїсти. Якби не вони, то не знати, що б було з нещасною жінкою, в якої з Антоном, між іншим, десятирічна дочка Галинка залишилася.

Почалося все з того, що до Олі додому навідалася незнайомка. Вона навіть не запитала дозволу, відразу нахабно ввійшла до квартири, оглянула Ольгу з ніг до голови, потім пройшлася кімнатами. Жінка не второпала в чому справа, лише. Коли незнайомка відкрила рот, все стало ясно.

– Ви здивовані, Ольго? – запитала якось глузливо Алла. Подивіться на себе. У що ви себе перетворили? Ну хіба чоловік хоче бачити жінку у такому нещасному халатику та з не пофарбованими коренями? Потрібно враження справляти, а не добами відбивні лупити. Та й в спортзал вам би не завадило, – продовжувала Алла.

Ольга ледь не розридалася, коли усвідомила, що чоловік їй зраджує. Вона не могла ніяк збагнути, як можна перше грітися в обіймах однієї, а потім так спокійно лягати в ліжко до рідної дружини. Та, мабуть, у кожного свої святині.

Коли Антон прийшов з роботи, Оля розповіла про візит Алли. Він теж не став просити вибачення чи щось пояснювати, лише постановив:

– Значить так, я матеріально трішки вам з Галинкою допомагатиму. Мені потрібно теж на щось жити, та й квартира обходиться недешево. А Аллочка у мене така, що любить красоту наводити: манікюри, салони всякі, процедури. Одним словом, тобі не зрозуміти.

Ольга плакала, багато, довго, голосно…Якраз навідалася сусідка Валентина, взялася втішати жінку, як лише могла. Та нічого не моглo врятувати розбите серце. Лише прихід Галинки зі школи трохи привів матір до тями, не хотіла, щоб дочка бачила її засмученою.

Якось через тиждень після того, як Антон забрався з дому, прийшов до Ольги. Вона відчинила мовчки двері, а він з порогу:

– Їсти щось маєш? Такий голодний. Ольга лише жестом запросила колишнього чоловіка до квартири, але він знову сказав:
– Та ні, ти мені у лотки накинь, Алла ж теж хоче, а готувати вона не вміє. Замовляти постійно обходиться надто дорого. Ніякої зарплати не вистачає. І цей Олю, підкинь грошенят. Аллочка поки що не працює. У неї проблеми з тиском, хоча така ще молода…

Ольга навіть не здивувалася, хоча на її місці інша жінка, послала якомога далі б. Вона сумирно, без жодних слів налила в банку борщу, у лоток поклала салату, в інший – кашу з м’ясом. Потім пішла до гаманця, витягнула пару купюр та все це простягнула Антону.

– Спасибі тобі безмежне. Врятувала нас від голодної смерт1, – хихикнув Антон та підспівуючи собі щось під носа, пішов геть.

Потім він приходив ще багато разів, все повторювалося по колу. Після візитів Антона Ольга ревіла годинами, вона сама не розуміла, для чого так принижується. Все закінчилося тоді, коли Валентина підстерегла колишнього сусіда, підслухала розмову з Ольгою та пригрозила Антону, що наступного разу вона особисто викличе поліцію.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Історія Антона, Ольги та Алли