Крапля і камінь довбає — відповів священник

Це зараз мені п’ятдесят вісім років, прожила більше пів віку, але досі згадую ті часи, коли мені було дуже важко…Руки опускались, не знала, що робити, як бути далі. Поки не зустріла одного чоловіка, який відкрив мені очі на світ.

Сталося так, що у двадцять чотири роки настала якась чорна смужка в моєму житті. Кожного року я втрачала рідних мені людей. Спочатку захворів батько, згодом його не стало…Матір наклала на себе руки, бо не змогла справитись з важким горем. Пізніше захворіла моя донечка, невідома хвороба забрала її у мене дуже швидко, малечі не було навіть пів рочку. Чоловік покинув мене, і я залишилась зовсім одна…

Страшні були часи, тому вирішила піти до церкви, хотіла запитати у Бога, чому то все відбувається саме зі мною. Тоді я і зустріла чоловіка, який допоміг мені рухатися далі. Він сказав таку фразу : “Крапля і камінь довбає”. Я ж тоді цього не зрозуміла, до чого тут камінь? Крапля? Що це взагалі означає?

Цим чоловіком був Отець Сергій. Я розповідала йому все, що сталося зі мною за останні роки. Але він сказав, що Бог дає стільки випробувань, скільки людина може винести. Що мені потрібно бути терплячою та впертою, тоді все вийде. Не слід опускати руки.

Так, боляче було все забути, та й не забудеш того. Рідні назавжди залишаться в моїй пам’яті, але потрібно було рухатись далі. Саме завдяки церкві я зрозуміла, чому хочу присвятити своє життя. Завжди мене приваблювали ікони, така творчість мене вражала. Раніше я любила малювати, навіть ходила в художню школу, але згодом все це закинула, а коли в житті почався відбуватись хаос, то зовсім забула, як це, тримати в руках пензель. Та я наважилась…І не пошкодувала.

Вже через десять років про мене знала вся країна. Згодом мої роботи бачив і закордонний світ. Я стала відомою іконописицею. Багато робіт присвячую своїм загиблим рідним, займаюся благодійністю. Вчення Отця Сергія мені добре допомогли…Згодом зустріла чоловіка, яким мене дуже любить. В нас народився маленький Богданчик.

Минуло багато років з того часу, син виріс, вже й онука маю. Богдана також вчила не опускати рук, навіть якщо йому здавалося, що дуже важко. Все в житті відбувається не просто так…Навіть маленька крапелька довбає камінь! Потрібно бути впертим та працьовитим, тоді обов’язково досягнете своєї мети!

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Крапля і камінь довбає — відповів священник