Маленький чорний друг

Василь втратив дружину та жив сам. Він нікого не шукав, не хотів та й не міг так швидко забути кохану. Чоловік прийняв собі думку, що не зможе більше ніколи покохати так сильно, як вперше. Василь ходив на роботу, як раніше. На вихідні їздив до батьків у село, у ліс збирати гриби, іноді – на рибалку.

Сусідів у чоловіка було досить багато. Та найбільше він любив бесідувати зі старою бабусею Оксаною. Вона була дуже мудрою, начитаною та розсудливою жінкою. Жила теж сама, бо діти пороз’їжджалися по світу, діда не стало. Отак помалу доживала свого віку.

Коли Василь залишився один, саме пані Оксана почала приходити до нього в гості, приносила не раз чогось домашнього смачного, бо знала, як самотньому чоловіку не хочеться готувати лише на одного. Та й питання, чи взагалі є бажання готувати. Василь був вдячний за таку опіку та турботу. Вона, начебто замінила йому матір.

Якось пані Оксана зайшла до Василя, примружилася та сказала:

– Ось що, мій брат віддає два коти. Бо в селі немає кому за ними дивитися. Тому я вирішила, що одного візьму я, а іншого – ти. Кажуть, що вони й лікують. Та й піклуватися буде про кого.

Василеві не дуже спочатку подобалася ця ідея. Він взагалі нейтрально відносився до тварин. Але пані Оксана була такою переконливою, що наступного дня у чоловіка на кухні сиділо маленьке чорне кошеня. Василь подивився лагідно на нього та сказав:

– Ну що, тепер це твій дім. Будемо господарювати вдвох.

Чоловік купив лоток котику, привчав до нього. Назвав свого нового співмешканця Зюзя. Колись в дитинстві в селі мав схожого кота, то й не особливо заморочувався з іменем.

Кошеня було грайливим та слухняним. Василь ніколи б навіть не подумав, що так полюбить його. Кожного ранку, коли він йшов на роботу, Зюзя сумно проводжав його. А потім приходила пані Оксана та випускала на вулицю погуляти. Ввечері, коли чоловік повертався додому, Зюзя чимдуж біг до хвіртки, лестився об ногу та радісно муркав.

Василь зрозумів, що навіть таке маленьке створіння вміє любити.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Маленький чорний друг