Мої бабуся і її сестра посіяли пан1ку через фейк0ву новину у фейсбуці

От скажу чесно. Зараз доволі часто говорять про цифрову грамотність, що потрібно допомагати старшим людям освоїтись в інформаційному просторі. Навіть створили курси для літніх людей, щоб навчити користуватись комп’ютерами.

Але хто б що там не говорив, а все-таки літні люди – то інше покоління. У них дуже відрізняється геть усе: і мислення, і думки, і мрії, і навіть стереотипи, цінності, уявлення про світ.

А зараз все зовсім не так просто, ми – молодше покоління – міркуємо не так, а отже і соцмережі, які заполонили все ж молоді люди, також можуть бути не зрозумілими для людей.

І я зараз вам розповідаю не лише про технічні моменти і користування гаджетами, а набагато вищі речі. Навіть вміння фільтрувати цей інформаційний потік, відділяти брехню від правди.

А рейкових новин і дурних історій зараз безліч. Я вже мовчу про аферистів, яким вірять тисяч людей  і не тільки старих.

Про цих безсовісних людей треба писати окремо, бо думаю багато людей мали б про що розповісти.

А ми зараз про інше. Про такі різні дурнички, які люди пишуть, щоб заробити грошей, щоб отримати якісь перегляди, накрутити обсяги підписників і так далі. А хтось може і щоб повеселитись.

Ось розкажу вам про випадок, що стався в нашій родині, то ви й дізнаєтесь про що я.

Ось у мене є бабуся і її сестра, які таки купили по смартфону і зареєструвались у соцмережах. Я думала, що це гарно, бо матимуть заняття, та й швидко вчаться.

Але певно помилилась. Ось приходжу одного разу додому, помилась, вже спати готуюсь. Чую, що мої про щось сперечаються.

Бабуся з сестрою  доводять, що потрібно обов’язково собаку додому забрати. Я намагаюсь зрозуміти у чому проблема і таки перепитую чи нічого не сталось і чого така ідея взагалі виникла.

Виявилось, що причина у статті, яку моя родина вичитала у фейсбуці. Там сказано, що цієї ночі над нашим містом літатиме вертоліт і розпилятиме речовини, які можуть отруйними.

Усе це для того, аби продезінфікувати під час пандемії усі вулиці й поверхні. Я ледь стримала себе від сміху. Зрозуміло одразу, що це фейк. Єдине, чого не можу зрозуміти, як в такі дурниці можна повірити. А що ви на це скажите, можливо, я чогось не розумію теж?

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Мої бабуся і її сестра посіяли пан1ку через фейк0ву новину у фейсбуці