Наставниця вчительки допомогла побачити суть: «Знаєш що робить носик чайника?»

Одна молоденька вчителька нещодавно влаштувалась у школу працювати. Ніби й здійснила мрію всього свого життя, а насправді щось на душі не так вже й добре. Не зовсім зрозуміло чому, проте присутнє якесь розчарування. Перші кілька років молодий вчитель має наставника серед старших колег.

У Діанки це була хороша досвідчена жінка, яка вже мала чудову репутацію – Олена Ігорівна. Вона завжди була готова порадити і розрадити. Так трапилось і цього разу. Ось в чому справа. В університеті Діана мала доволі романтичне уявлення про свій майбутній фах. Вчили вони різні теоретичні засади своєї професії, аж ніяк не практичні поради та лайфхаки. Тому, дівчина випускалась з університету з превеликим задоволенням і масштабним зацікавленням врятувати світ і освіту загалом.

Перші дні у школі. Цей романтичний туман ще не розвіювався і не осідав. Здавалось, що усе так прекрасно, просто. Варто лише любити діток і свою роботу, та ж ні. Далі почались справжні проблеми. Спочатку неслухняні учні, потім і спілкування з проблемними батьками, а далі все більше й більше питань, які накопичувались і проявляли правду. Спочатку здається нічого страшного.

Та ці страшні розчарування накопичились і збили Діану з ніг. Дівчина уже нічого не хотіла, вона проводила уроки на автопілоті, а після них втомлено приходила в учительську та обезсилено падала на стілець. Більше нічого не хотілось. Лише відпочивати і не перейматись турботами й проблемами. Не вперше Діану навідують думки про те, що вона помилилась у виборі фаху.

Олена Ігорівна повільно підійшла і наче прочитала думки: «Вагаєшся? Я тобі зараз щось покажу». Вона принесла чайник та дві чашечки. «Бачиш цей довгий носик чайника. Що він робить, на твою думку?». «Заважає воді одразу витікати?» – відповіла Діана. «А ще, якщо подумати?». Олена Ігорівна загадково посміхнулась. Молода вчителька розгубилась.

Не було вже ніяких ідей. Тоді наставниця продовжила: «А якщо поглянути з іншого боку, то можна змінити думку! Адже цей носик направляє струю, робить її рівною, допомагає потрапити до чашки. Так само, як і всі негаразди в нашому житті. Адже легко не буває нічого!»

Просто потрібно дякувати за такі перешкоди, вони формують нас, вирівнюють, допомагають потрапити саме до тієї, потрібної, нашої чашки. Нарешті Діана зрозуміла істину.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Наставниця вчительки допомогла побачити суть: «Знаєш що робить носик чайника?»