Передовий студент

Павлик мріяв стати великим вченим. Навіть в школі він цікавився найбільше фізикою, хімією, науками, що пов’язані з дослідами, новими відкриттями. Батьки були бідні, тому сумнівалися, що зможуть дати синові гідну освіту. Проте Павлик особливо не покладав надії на когось, а лише на себе самого та власні знання.

Після того, як хлопець закінчив школу вступив своїми силами до омріяного університету на фізико-математичний факультет. Варто відзначити, що з перших він став улюбленцем викладачів. Хлопець був зовсім не подібним на інших студентів. Він задавав викладачам додаткові питання, ніколи не залишався осторонь різноманітних конференцій та обговорень, хотів знати більше.

А от з ровесниками дружби не склалося. Практично всі з групи Павлика були міськими, лише він – селянин. У нього був своєрідний діалект з невідомими столичним жителям словами. Тому, коли вперше почав відповідати на парі, група вибухнула диким сміхом. Дехто продовжував глузувати з хлопця, інші – просто не звертали увагу та вдавали, ніби Павлика не існує, ще решта – ображали та принижували.

– Та який з тебе вчений? З твоєю мовою хіба хвости крутити свиням у селі, – підсміювалися одногрупники.

Якось після пари викладач покликав Павлика до себе та делікатно почав бесіду:

– У тебе дійсно велике майбутнє. З твоїми знаннями та жагою навчатися ти будеш крутим спеціалістом та бажаним працівником у будь-якій компанії. Та от над бесідою та ораторським мистецтвом доведеться попрацювати. Пропоную свою допомогу, приходи до мене щопонеділка та четверга до кабінету. Будемо вчитися разом.

Павлику десь в глибині стало соромно та образливо, проте він добре розумів, що теперішній світ вимогливий та жорсткий. Тому таки погодився на пропозицію старшого викладача. Хлопець сумлінно приходив у назначений час. Разом з педагогом вони вчилися виступати на публіку, багато читали різної літератури, викорінювали застарілі та діалектні слова з лексикону Павла. Невдовзі хлопця стало не впізнати. Він не тільки став впевненим у собі, почав модно одягатися, але й з поставленою мовою був доволі цікавий публіці.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Передовий студент