Перевірка Андрія на витривалість

Зазвичай після розлучення діти залишаються з матерями. Проте не в цьому випадку. Катерина була не путящою та легковажною. Здавалося, що окрім алког0лю та гулянок її більше нічого не цікавило. А от чоловік колишній Андрій був її повною протилежністю – домашній, тихий та добродушний. Родичі та друзі часто дивувалися, як доля могла звести двох зовсім протилежних за вдачею людей. Андрій віджартовувався, що плюс та мінус неодмінно притягуються. Але в їхньому випадку було не до жартів.

Коли Катерини вже не було п’ять днів вдома, Андрій не на жарт розсердився. Він почав обдзвонювати всіх її дружків, бо сама жінка трубку не брала. Її матір також не знала, де знаходиться дочка. Щобільше, вона звинувачувала Андрія, що саме через нього її внуки не бачать власної матері. Бо ж хіба справжній чоловік відпустить кудись дружину на стільки часу? Та як їй було пояснити, що коли всі мирно спали, Катерина сама відчинила двері та вийшла. На ранок ні горе-матері, ні записки, нічого…

У їхній сім’ї росло двоє дітей: Олег десяти років та Даринка семи років. Обоє вже були школярами. Андрій працював мед братом на швидкій, а Катерина просто відсиджувалася вдома, так ніби під прикриттям, що повинна дивитися за дітьми та сидіти вчити з ними уроки, щоб нічого важливого вони не упустили в навчанні. Хоча до правди це було далеким.

Неодноразово після важких нічних чергувань Андрій приходив додому такий втомлений, що ледве доповзав до ліжка. Та зранку його чекало у квартирі безліч неприємних сюрпризів. Про таке, як свіжа їжа, приготовлена дружиною, чоловік навіть не згадував. Він старався у вихідні дні самостійно наготувати, щоб мати чим годувати дітлахів. Квартиру прибирав також він. Сварився та пробував лікувати Катерину – теж Андрій. Та безрезультатно. Вона постійно та всюди втікала.

Дарина ще не зовсім розуміла, що відбувається з матір’ю. Не раз вона запитувала в татуся, коли ненька повернеться та чому ніколи з нею не розмовляє. Андрій винувато опускав очі, бо не мав відповіді на запитання дочки. А от Олег вже був старшим. Його навіть в школі дражнили, що мати – алкоголічка. Він розумів, що питуща Катерина проміняла все заради одного. Врешті-решт терпець Андрія ввірвався. Він не знав до кінця, як буде справлятися зі всім, проте першим подав на розлучення. Катерину, немов, на декілька днів, перемкнуло. Вона перестала зловживати, навіть приготувала смачну вечерю та прибрала у квартирі. Якось, можливо, сором та совість прокинулися чи що. Уроки жінка з дітьми теж вивчила, погуляла з ними в парку, розпитала, як справи в школі. Але її не вистачило надовго.

Після розлучення діти залишилися з Андрієм. Чоловік брав часто лікарняні та відпустки своїм коштом, проте на роботі дали зрозуміти, що такого працівника вони довго не триматимуть. Тоді Андрій почав дзвонити до свекрухи, думав, що коли дружина не може та не хоче проводити іноді хоча б час з рідними дітьми, то бабуся виявить бажання. Та він глибоко помилявся. Свекруха лише розсміялася в трубку, різними образливими словами наговорила та ще й в додачу сказала, що Андрій стільки ганьби приніс в їхню родину, коли розлучився з Катеринкою.

Безвихідь змусила подзвонити Андрія й до рідних батьків, з котрими він довший час не спілкувався. А все через те, що колись вони його просили, буквально ставили умови, щоб він не одружувався з Катериною. Можливо, матір Андрія ще тоді, як істинна сімейна людина та любляча дружина, бачила всю сутність невістки та усвідомлювала, що ні до чого доброго таке подружнє життя не доведе. Але тоді у Катерини та Андрія ще все було добре: пристрасть, кохання, грандіозні плани на майбутнє.

Від рідної матері Андрій теж почув байдужий тон та відмову. Вона випалила в трубку синові:

-Колись, багато років назад, я просила тебе нормально, щоб ти обдумав перш ніж наробити дурниць. Тепер вони зроблені. То чому я повинна разом з твоїм батьком вирішувати твої ж проблеми? Повертай дружину значить, лікуй її, зв’язуй, нікуди не пускай, роби, що хочеш, але до мене не звертайся. Діти твої, той рости їх.

Якби хтось лише знав, як Андрію було боляче в той момент чути таке від рідної мами! Благо, що батько виявився мудрішим та жалісливим. Тому, коли Андрій заступав на нічні чергування, то трошки, тишком від матері, з внуками сидів тато Андрія, а решту часу допомагала сусідка. Андрій ніколи й подумати не міг, що життя так випробує його…

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Перевірка Андрія на витривалість