Що ж дратує офіціантів у поведінці клієнтів і як це змінити

Робота офіціанта не така проста, як може здатись, на перший погляд. Адже багато хто переконаний, що це просто «принеси-подай» і нічого складного, але це не так. Саме йому потрібно налагодити контакт з клієнтом та кухарем і стати «зв’язковим» між ними. І є безліч нюансів у роботі, про які офіціант мовчить, але його це турбує, або й дратує.

  1. Коли клієнти навіть не вітаються та одразу ж показують всім виглядом, що не бачать у тобі людини. Така зневага просто неприпустима – це точно не додає бонусу вашій кармі. Невже так складно сказати елементарне, те, що вчать ще змалку – при зустрічі сказати «Доброго дня». Це елементарний прояв поваги та ще й вашої вихованості.
  2. Коли клієнти дуже довго розглядають меню і ніяк не можуть визначитись. Все просто – офіціант одразу подає вам меню для ознайомлення – будь ласка, кличте його вже тоді, коли ви зробили вибір. Навіщо 10 хвилин розглядати список страв, покликати офіціанта і ще при ньому хвилин 5 читати всі назви страв. Готові зробити замовлення? Тоді кличте.
  3. «Що б ви порадили? Що ви тут їсте?». А що я можу порадити людям, яких бачу вперше. Я ж не знаю ні ваших смаків, ні вподобань, ні страв «табу». Все, що я можу – розповісти про склад тієї чи іншої страви та тим самим полегшити вам вибір. Радити конкретну страву не люблю. А якщо вам не сподобається, то хто буде винен.
  4.  Коли клієнт кличе до столу що 5 хвилин через різні дрібниці. Серед яких: забрати кожну використану серветку, перепитати коли буде готова страва і т.д. Зрозумійти, що офіціант, якщо він професіонал, буде прибирати посуд та серветки зі столу й сам, а страви принесе тоді, коли вони вже будуть готові – ми пам’ятаємо про вас. Але ми не зможемо пришвидшити роботу кухаря. І, якщо ви замовили складну страву – не чекайте, що вона буде готова за 10 хвилин.
  5. Коли передумали й відмовляєтесь від страви, яку вам вже подали. Звісно, якщо з нею, щось не так ми її замінимо і вибачимось. Але ж не можна просто сказати: «Я передумала – я не хочу рибу, я хочу стейк зі свинини. Заберіть це». Добре подумайте перед тим, як робити замовлення, або ж змініть його якнайшвидше, а не тоді, коли страва вже стоїть у вас на столі.
  6. Коли клієнт вирішив, що хоче йти та рахунок вимагає в ту ж хвилину. Звісно, ми розуміємо, що ви можете поспішати, але ми не закриваємо рахунок до того часу, поки клієнт не повідомить про це. Тому й рахунок потрібно почекати декілька хвилин.
  7. Коли пошкодували чайових. Ви не зобов’язані їх залишати, але, у більшості випадків, це основний дохід офіціанта. І коли нам не залишають чайових, або кидають 1-2 зім’ятих гривні – стає образливо і не надто приємно.
  8. Коли клієнти залишають після себе «срaч». Це стосуєтсья тих, хто ррозкидає серветки по всьому столу і під столом, розливає напої та спеціально смітить. Звичайно – ми все приберемо, адже це наша робота, але хочеться хоч трішки розуміння та поваги.

І не кажіть, що якщо не подобається робота – зміни її. Варто просто поважати одне одного незалежно від статусу, фінансових можливостей та інших факторів.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Що ж дратує офіціантів у поведінці клієнтів і як це змінити