Суперечка Ліни та Альберта

Ліна Володимирівна працювала понад двадцять років викладачем в університеті. Вона ще з молодості відчувала, що педагогіка – це її покликання. Так трепетно та з захопленням завжди ставилася до підготовки до пари. Ліна не лише сухо викладала матеріал по програмі студентам, але постійно підшукувала якусь цікаву додаткову інформацію. Викладач добре знала, що учнів та студентів можна змусити вчити певний предмет лише тоді, коли вони почерпнуть щось корисного з нього для свого повсякденного життя.

Ліна часто бувала закордоном на різних наукових конференціях, семінарах. Вона навіть брала участь у написанні наукових статей. Якось одного разу Ліна Володимирівна знову приїхала в Бельгію з навчальною метою. Там познайомилася з безліччю цікавих та талановитих людей, що принесли немало користі в різних галузях науки. Та Ліну, як жінку красиву та примітну, а до того ще й неодружену досі, приглядів для себе один з іноземців.

Альберт запросив викладачку на каву в затишне кафе. Бесіда якось не в’язалася з самого початку. Можливо, співрозмовник був нецікавим, а, можливо, Ліна просто не хотіла нових друзів чи тим паче стосунків. Та от розмова закрутилася якось так, що ледь не дійшло до грандіозної сварки. Жінка завжди берегла рідне, національне та багато фактів знала про свою країну та її знаменитих людей.

– Альберте, мої вибачення, та якщо Сікорський емігрував до Штатів, це ж зовсім не змінює його національності, – вже зі злістю та напористістю говорила Ліна. Чоловік доказував їй, що винахідник гелікоптера виключно зробив це завдяки американській підтримці. Ліна пропустила це мимо вух.

Далі Альберт сперечався про кінескоп, який теж Ліна знала, що був винайдений українцем, котрий не встиг його запатентувати. На черзі були рентген, компактні диски, гасова лампа та багато іншого.

– Знаєте, моя вам порада, Ви спочатку перечитайте уважно історію, факти, а тоді вже обговорюйте. Якщо ви хочете переконати мене в тому, що українська нація не талановита чи позбавлена великих світових розумів, то я готова з вами тут ще декілька днів просидіти, щоб довести протилежне. Відсутність підтримки та незацікавленість у винаходах науковців – так, це вже зовсім інше питання. Тому Альберте, прощавайте. Навіть на такі серйозні теми ми не можемо спокійно поговорити. Про які ж стосунки може йти річ? – Ліна хутко встала зі стільця, накинула своє пальто та махнувши рукою на знак прощання, вийшла з кафе.

Чоловік ще довго проводжав поглядом струнку постать жінки. Мабуть, наговорив лишнього…

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Суперечка Ліни та Альберта