Свекруха Жанна не вміла навіть спілкуватися нормально з людьми

Жанна все життя прожила в селі. У неї було два сини, котрі давно вивчилися та переїхали жити до міста. Там одружилися, купили квартири в кредит, виховують дітей, працюють. Жанна з молодості була дуже прикрою жінкою. Сусіди майже з нею не спілкувалися, обходили десятими дорогами. Бо жінці вічно щось була недогода.

Сини приїжджали до матері, бо все ж таки єдина та рідна. Але вони теж мали не надто теплі стосунки з мамою. Привозили продукти, побутову хімію. Та жінка на все крутила носом. Останнього разу, коли старший син з дружиною були в селі, невістка вже не витримала та сказала:

– Мамо, ми від щирого серця. Знаємо, що в селі такого не купиш, а в місто ви нездужаєте вже їхати. Чим вам не сподобалися мандарини? Ну так, кислуваті трохи, але я ж їх не пробувала на смак у супермаркеті. Так само йогурти, вам на шлунок корисно, яка різниця з яким смаком. Олія по акції була, тому взяли не ту, що завжди. Повірте, що і на цій ви прекрасно будете смажити.

Та Жанна вічно бурмотіла під носа та практично не чула слів невістки. Вона собі знала своє. Напевно, тому й на старості літ залишилася сама, бо чоловік вже давно пішов від неї до іншої жінки. Не міг слухати постійних нарікань дружини.

Сталося так, що Жанні потрібно було лягти в лікарню, щоб підлікувати серце. Сини приїхали за мамою, відвезли до міста. Невістки по черзі ходили провідувати свекруху, залежно, хто коли був вихідний.

– Настя, більше не приноси мені свого бульйону. Він жирний. Рушники теж не приноси. Вони надто пахнуть порошком, краще лікарняними буду користуватися. А зубну щітку що важко було купити якусь кращу? Таке враження, що цієї вже хтось користувався, – провадила Жанна до однієї з невісток.

Та лише сумирно мовчала та слухала. Наступного дня прийшла дружина іншого сина, то їй теж Жанна висловила все, що думала:

– Ти чому так пізно? Чи байдуже, як я тут та що. Робота роботою, а свекруха в тебе та мама у твого чоловіка одна. Домашні капці незручні ти купила мені. Ліки чому не придбали, ці вже закінчуються. Що мені завтра сторонніх людей просити спуститися в аптеку, бо моїм рідним все одно?

Невістка довго та пильно дивилася на свекруху Жанну, потім підвелася з крісла, походила палатою з одного кінця в інший та випалила:

– Ви знаєте, мамо, не хочеться вас ображати. Проте, якщо ви бажаєте, щоб на старості до вас хтось приїжджав та допомагав, краще помовчіть, хоча б іноді. Невже немає на світі такої людини, яка змогла б таки вам догодити? Ми всі й так вилазимо зі шкури, щоб зробити вам добре. Подяки, правда, нема, але то таке.

Жанна зневажливо подивилася на невістку та обернулася до стіни. Образилася, мабуть.

Оцініть статтю
Червоний камiнь
Свекруха Жанна не вміла навіть спілкуватися нормально з людьми